Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Opoczno

Upór popłaca - gmina Paradyż jednak zwycięska w "Bitwie o wozy"

piątek, 21 sierpnia 2020 14:13 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Po ponownym przeliczeniu głosów okazało się, że to gmina Paradyż, a nie Inowłódz zwyciężyła w konkursie MSWiA "Bitwa o wozy" przeprowadzonym podczas drugiej tury wyborów. Do gminy za najwyższą frekwencję trafi nowy wóz strażacki. 

Według oficjalnych wyników najwyższą frekwencję podczas II tury wyborów w dawnym województwie piotrkowskim odnotowała gmina Inowłódz. Okazało się jednak, że Komisja Wyborcza w Spale do frekwencji ogólnej zaliczała głosy osób, które brały udział w głosowaniu na podstawie zaświadczenia, chociaż nie powinny one być brane pod uwagę.

- W końcu po przeliczeniu głosów przez Państwową Komisję Wyborczą okazało się, że to gmina Paradyż uzyskała najwyższą w dawnym województwie piotrkowskim frekwencję. Samochód prawdopodobnie trafi do OSP w Paradyżu - wyjaśnia nie kryjąc zadowolenia wójt gminy Paradyż Wojciech Rudalski:

Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i administracji cieszą się również ochotnicy z Paradyża. Na swoim facebookowym profilu podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu. "Cieszymy się bardzo, że trud naszej przeszło miesięcznej pracy, aby udowodnić błąd w obliczeniach nie poszło na marne. W pierwszej wersji to Gmina Inowłódz zdobyła pojazd, jednak w ostateczności okazało się , że to my byliśmy lepsi.Chcielibyśmy jako strażacy podziękować Wam, mieszkańcy naszej Gminy za tak liczny udział w wyborach! Każda Wasza wizyta w oddany głos to mała cegiełka w kierunku pozyskania tego wozu!"

                            

Pod koniec lipca promesę na nowy wóz strażacki odebrał wójt gminy Inowłódz Bogdan Kącki. Rywale gminy Paradyż nie muszą jednak wozu oddawać - na terenie dawnego województwa piotrkowskiego nagrodzone zostaną dwie gminy.

W II turze wyborów prezydenckich w gminie Paradyż do urn udało się 76,38% uprawnionych mieszkańców.