Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Opoczno

Nowoczesne warsztaty otwarte w Mroczkowie

poniedziałek, 31 sierpnia 2020 16:28 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Nowoczesne warsztaty praktycznej nauki zawodu uroczyście otwarte zostały w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym.

Rozbudowa i przebudowa warsztatów szkolnych trwała w Mroczkowie Gościnnym trzy lata. Dzięki inwestycji Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wzbogaciło się o profesjonalną bazę do praktycznej nauki zawodu. Spełniły się nasze marzenia, przyznaje Damian Pietrasik, dyrektor szkoły. – Zostały rozbudowane obiekty szkolne, wyremontowane całkowicie obiekty warsztatowe. Pozyskaliśmy nowe pracownie wraz z całym zapleczem socjalnym, no i przede wszystkim pozyskaliśmy wyposażenie do tych pracowni – mówi dyrektor.

Z wykonanej w szkole inwestycji cieszy się kierownik warsztatów Wiesław Sołtysiak. – Nasze warsztaty zmieniły się nie do poznania – przyznaje i dodaje, że wyposażone zostały w najnowocześniejsze urządzenia i sprzęt.

Rozbudowa warsztatów w Mroczkowie Gościnnym to jedna z ważniejszych inwestycji oświatowych Powiatu Opoczyńskiego ostatnich lat. Została zrealizowana dzięki wsparciu unijnemu, podkreśla starosta Marcin Baranowski. – Rozbudowa warsztatów kosztowała 6,2 mln zł. Na realizację tej inwestycji Powiat Opoczyński pozyskał z RPO 3,7 mln zł – mówi starosta.

Rozbudowane warsztaty w Mroczkowie poświęcił miejscowy proboszcz ks. Jacek Wolski. Uczestnicy uroczystości mieli okazję zwiedzić nowy obiekt, wzięli także udział w pokazowej lekcji z mechatroniki. Otwarcie warsztatów było jednym z elementów powiatowej inauguracji nowego roku szkolnego.