Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stefan Młodszy, męczennik
Dziś jest: Sobota, 28 listopada 2020

Radomskie

Szkoła w Odechowie rozbudowana

czwartek, 03 września 2020 19:51 / Autor: Kamil Zapora
fot. UM Skaryszew
Kamil Zapora

Zakończyła się rozbudowa szkoły podstawowej w Odechowie. Uczniowie mają do dyspozycji nowe sale lekcyjne i nowoczesną salę gimnastyczną.

W nowej części budynku mieści się sekretariat i gabinet dyrektora. Szkoła wzbogaciła się o trzy nowe sale lekcyjne, dla dzieci młodszych i salę dla oddziału przedszkolnego z gabinetem przeznaczonym do zajęć logopedycznych. Również łazienki dostosowane zostały dla młodszych uczniów.

Sala gimnastyczna natomiast mieści pełnowymiarowe boisko do piłki siatkowej, boisko do tenisa i mini koszykówki. Sala ma zapewniony bezpośredni dostęp do magazynu sprzętowego. Zaplecze sali gimnastycznej to szatnie przeznaczone osobno dla dziewcząt i chłopców z pełnym wyposażeniem sanitariatów, łazienka dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, gabinet dla nauczycieli i trenerów zajęć pozalekcyjnych. Sala gimnastyczna posiada oddzielne wejście z zewnątrz, co umożliwi korzystanie z części sportowej poza lekcjami. Przy szkole rozbudowano miejsca parkingowe dla samochodów osobowych.

Uroczyste otwarcie nowej części szkoły miało miejsce w czwartek 3 września, a poprzedziła je msza św. w kościele parafialnym pw. Zwiastowania NMP w Odechowie w intencji uczniów, nauczycieli i ich rodziców.

Wartość inwestycji wyniosła prawie 5 mln zł.