Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

Radomskie

Żyj i pozwól żyć nam! - apelują dzieci z Kowali

czwartek, 17 września 2020 12:12 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Dzieci z podradomskiej Kowali zachęcały kierowców o właściwe i odpowiedzialne zachowanie na drogach. Najmłodszym towarzyszyli policjanci z mazowieckiej drogówki.

Mundurowi w całej Europie mobilizują siły, by poprzez wzmożony nadzór wyeliminować negatywne zachowania kierowców na drogach. Marcin Sawicki z mazowieckiej drogówki mówi, że w najbliższych dniach funkcjonariusze będą dążyć do założeń zgodnych z wytycznymi: zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Dlatego też policjanci mazowieckiej drogówki w ramach Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z dziećmi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowali. Dyrektor placówki Małgorzata Konieczna:

Po krótkiej pogadance w szkole dzieci udały się w rejon przejścia dla pieszych. Przy użyciu plakatów, prosiły kierowców o właściwe i odpowiedzialne zachowanie na drogach:

Jutro w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności w Radomiu prowadzony będzie m.in. kaskadowy pomiar prędkości. Do tego będzie wykorzystany dron.