Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

Opoczno

Policjanci rozdawali kamizelki

środa, 23 września 2020 14:43 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Opoczyńscy policjanci przypominali rowerzystom i pieszym zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozdawali też odblaskowe kamizelki i opaski.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to piesi i rowerzyści. W okresie jesiennym, kiedy coraz szybciej zapada zmrok, właśnie oni szczególnie narażeni są na niebezpieczeństwo. Kierowcom trudno jest ich dostrzec. Dlatego tak ważne jest właściwe oświetlenie roweru i noszenie elementów odblaskowych, przekonują opoczyńscy policjanci, którzy właśnie do niechronionych uczestników ruchu drogowego skierowali swoją akcję. – Sprawdzamy, czy kierujący rowerami nie jeżdżą po użyciu alkoholu, czy przestrzegają zasad jazdy po ścieżkach rowerowych – wylicza asp. Krzysztof Walczyk z opoczyńskiej drogówki.

Policjanci sprawdzali także, czy rowery są odpowiednio wyposażone. – Chodzi o tak ważne po zmroku właściwe oświetlenie roweru – dodaje sierż. sztab. Adrian Mika.

Napotkanym rowerzystom opoczyńscy policjanci rozdawali elementy odblaskowe. To kamizelki i opaski przekazane przez WORD w Piotrkowie Trybunalskim. – Dzięki nim rowerzyści będą lepiej widoczni na drodze – mówi asp. sztab. Barbara Stępień, rzecznik opoczyńskiej policji.

Pieszy lub rowerzysta wyposażony w element odblaskowy odbijający światła samochodu będzie widoczny dla kierowców już z odległości około 150 metrów. To pozwoli odpowiednio wcześniej zareagować prowadzącemu pojazd, a pieszemu lub rowerzyście może uratować życie.

Opoczyńscy policjanci zapowiadają kolejne akcje skierowane do niechronionych uczestników ruchu drogowego.