Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Radomskie

Skaryszew: Ósmoklaści na 100%

piątek, 16 października 2020 15:21 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Absolwenci szkoły podstawowej w Odechowie i Dzierzkówku Starym dokonali nie lada wyczynu. Na czerwcowym egzaminie ósmoklasisty uzyskali najwyższe możliwe wyniki, czyli po 100 proc. z każdego przedmiotu. W Dniu Edukacji Narodowej, burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Dariusz Piątek, osobiście pogratulował zdolnej młodzieży, w tym Wiktorii Jarosz i Jakubowi Wołczyńskiemu oraz wręczył tablety i dyplomy gratulacyjne.

- Pokonaliście wszystkich. Osiągnęliście najlepszy wynik spośród 171 uczniów szkół podstawowych na terenie Gminy Skaryszew przystępujących do egzaminu ósmoklasisty. To nie lada osiągnięcie i ogromny wysiłek. Serdecznie Wam gratuluję. Chciałbym także podziękować Waszym nauczycielom i rodzicom, którzy was inspirowali i zachęcali do nauki – powiedział burmistrz Dariusz Piątek.

Wiktoria jest absolwentką Publicznej Szkoły Podstawowej w Odechowie. Tak wysoki rezultat z egzaminu pozwolił jej na kontynuację nauki w najlepszym radomskim liceum im. Jana Kochanowskiego, w klasie o profilu matematyczno-fizycznym. Natomiast Jakub jest absolwentem Publicznej Szkoły Podstawowej w Dzierzkówku Starym. Obecnie jest uczniem III Liceum Ogólnokształcącego im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu, również w klasie o profilu matematyczno-fizycznym.

W spotkaniu uczestniczył także Główny Specjalista ds. Oświaty, Pan Adam Tomala, który zachęcał nagrodzonych do uczestnictwa w olimpiadach i konkursach, które otworzą im drzwi na najlepsze studia w Polsce.

Nagrody za najlepszy wynik z egzaminu ósmoklasisty w tym roku były przyznane po raz pierwszy, ale wyróżnianie zdolnej młodzieży z pewnością będzie kontynuowana w przyszłych latach.