Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Sobota, 23 stycznia 2021

REGION

Kolejna leśna mogiła odnowiona

piątek, 06 listopada 2020 14:02 / Autor: Kamil Zapora
fot. Lidia Zaczyńska/Nadleśnictwo Kozienice
Kamil Zapora

Nadleśnictwo Kozienice razem z Gminą Pionki odnowili leśną mogiłę plutonowego Kazimierza Bernatka ps. „Wisła”, żołnierza wyklętego pochowanego w 1946 roku.

Edyta Nowicka z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu podkreśla trud jaki zadają sobie leśnicy z Nadleśnictwa Kozienice, którzy dbają o mogiły ukryte na ich terenie:

W tym roku współpraca Nadleśnictwa Kozienice z Urzędem Gminy w Pionkach zaowocowała odnowieniem kolejnego Miejsca Pamięci Narodowej na terenach leśnych.

Tym razem udało się wyremontować mogiłę znajdującą się w Leśnictwie Karpówka (w pobliżu wsi Stoki), gdzie został pochowany poległy w 1946 roku plutonowy Kazimierz Bernatek ps. „Wisła”, żołnierz WiN z oddziału Tadeusza Bednarskiego ps. „Orzeł”.

- Dbanie o miejsca pamięci, których mamy ponad 460 na terenie Dyrekcji w Radomiu, jest naszym obowiązkiem – mówi Edyta Nowicka:

Odnowiona mogiła została otoczona nowym ogrodzeniem, dodatkowo ustawiona została tablica informacyjna. Prace wykonane staraniem Nadleśnictwa zostały sfinansowane z budżetu urzędy gminy.