Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Radomskie

Powiat radomski wnioskuje o rządowe pieniądze. Na co je przeznaczy?

środa, 30 grudnia 2020 08:18 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/waltrelka
Weronika Chochoł

O ponad 22 miliony złotych na dofinansowanie trzech inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wnioskuje powiat radomski. W planach jest rozpoczęcie nowej inwestycji. 

Do tzw. trzeciego naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych powiat złożył wnioski o dofinansowanie trzech zadań: budowy sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach, zakupu najnowocześniejszego sprzętu i aparatury medycznej dla szpitala w Iłży oraz kontynuacji prac przy budowie i wyposażeniu nowego szpitala w Pionkach.

Warto dodać, że na konto powiatu radomskiego trafiło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 16,5 miliona złotych. - Przypomnę, że 14 milionów złotych z tej kwoty przeznaczamy na rozbudowę szpitala w Pionkach, a 2,5 miliona złotych na kompleksowy remont siedziby dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chwałowicach - mówi starosta radomski Waldemar Trelka. 

Po rozstrzygniętym niedawno przetargu na remont ośrodka w Chwałowicach, zwycięska firma budowlana zaproponowała wykonanie prac za nieco ponad 2,1 miliona złotych. Dzięki temu udało się osiągnąć pełne finansowanie robót bez angażowania środków z budżetu powiatu.