Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

Końskie

Z prezydentową o koneckich KGW

piątek, 26 lutego 2021 12:51 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Starostwo Powiatowe w Końskich
Marcin Prejs

Koneckie gospodynie i przedstawiciele władz powiatu spotkali się on-line z prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą.

Pierwsza dama zapoznała się z działalnością Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Końskich. Podkreśliła, że KGW stanowią podporę lokalnych społeczności. – Panie w tych kołach są niewątpliwie liderkami swoich społeczności i najlepiej dbają o sprawy swoich środowisk – mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Spotkanie z prezydentową odbyło się z inicjatywy Justyny Rupniewskiej, przewodniczącej Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Końskich. Oprócz niej w spotkaniu wzięli także udział: starosta Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron, Marian Wikiera, naczelnik promocji starostwa oraz panie z KGW w Przyłogach Anna Kołodziejczyk i Anna Kasik oraz Jolanta Laskowska reprezentująca KGW z Koziej Woli.

Powiatowa Rada KGW w Końskich to pierwsza tego typu organizacja w województwie świętokrzyskim. – Inicjatywa rozwinęła się zaskakująco dynamicznie począwszy od lutego 2020 roku, kiedy wspólnie z panem starostą rozpoczęliśmy inicjatywę o nazwie Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich w Powiecie Koneckim – mówiła Justyna Rupniewska. Powiatowa organizacja skupia już 23 koła, które liczą łącznie prawie 600 osób.

Jak wyjaśnia Marian Wikiera, naczelnik promocji starostwa, podczas spotkania on-line prezydentowa Agata Kornhauser-Duda obejrzała filmik przedstawiający działalność koneckich gospodyń. Zaprosiła je również do siebie. Z kolei koneckie gospodynie zaprosiły prezydentową m.in. na drugą edycję przeglądu KGW, który w tym roku ma mieć zasięg wojewódzki, informował Marian Wikiera.