Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

Końskie

W Lipie powstał klub seniora

piątek, 17 września 2021 10:59 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Marcin Prejs

Blisko 90 mieszkańców gminy Ruda Maleniecka może brać udział w spotkaniach realizowanych w ramach utworzonego w Lipie klubu seniora.

Klub seniora w Lipie powstał dzięki unijnym pieniądzom. Gmina na ten cel pozyskała ponad 1,1 mln z RPO oraz blisko 100 tys. z budżetu państwa. Placówka mieści się w dawnym budynku szkoły podstawowej, gdzie przeprowadzony został remont i prace adaptacyjne pomieszczeń, wymieniono także oświetlenie budynku, zakupiono nowe wyposażenie. Mieszkańcy korzystający z klubu seniora mogą uczestniczyć w zajęciach rehabilitacyjnych, komputerowych, ruchowych, tanecznych, artystycznych, kulinarnych, szachowych, z zakresu ogrodnictwa i florystyki. Przewidziano także spotkania tematyczne. m.in. z lekarzami i rehabilitantami. Gmina zamierza odnowić elewację budynku, w planach jest utworzenie świetlicy środowiskowej dla mieszkańców.

Obiekt odwiedzili marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz członek Zarządu Województwa Marek Jońca. Goszczący w gminie przedstawiciele samorządu województwa obejrzeli także 100-letnią Stację Doświadczalną Rybacką i Izbę Pamięci im. prof. Franciszka Staffa, małą elektrownię wodną na rzece Czarnej, zabytkowy drewniany kościół w Lipie oraz odwiedzili miejsca pamięci narodowej w gminie.