Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021

Końskie

W Końskich czekają na zdolnych wokalistów

poniedziałek, 04 października 2021 15:58 / Autor: Marcin Prejs
Roman Cieślak, fot. Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich
Marcin Prejs

Konecki dom kultury zaprasza do udziału w konkursie „Poezja w piosence – Agnieszka i inni...”

Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich zaprasza do udziału w XII Koneckim Przeglądzie Piosenki „Poezja w piosence – Agnieszka i inni...”. W przedsięwzięciu od lat biorą udział świetni wokaliści oraz małe zespoły wokalne czy wokalno-instrumentalne nie tylko z województwa świętokrzyskiego, ale także innych regionów Polski. Wielu z laureatów możemy obecnie słyszeć na antenach radiowych czy muzycznych portalach internetowych.

Jak mówi pomysłodawca konkursu i jego główny organizator muzyk Roman Cieślak, od początku imprezie towarzyszy zarówno piękna muzyka, jak i wartościowe słowo, bowiem w ten sposób konecka placówka kultury chce promować ambitne, ponadczasowe i ponadpokoleniowe piosenki. Chce także, by dla młodego pokolenia autorytetami byli tacy autorzy jak Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora, Jonasz Kofta, Jacek Cygan, Andrzej Sikorowski, Jan Wołek, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Marek Grechuta, Edyta Bartosiewicz czy Katarzyna Nosowska.

Kto może wziąć udział w konkursie? – Osoby od 16 do 30 lat, którzy mają w swym repertuarze dobre piosenki, naznaczone walorami poetyckimi – odpowiada Roman Cieślak. – Mogą to być soliści, zespoły wokalne czy wokalno-instrumentalne. Ważne, by nagrać utwór (mp3), wypełnić kartę zgłoszeniową zamieszczoną na stronie internetowej (dkkonskie.pl) i przysłać do Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich do 10 listopada 2021 roku na adres mailowy dkkonskie[at]gmail.com

Do finału, który odbędzie się 19 listopada, organizatorzy zaproszą 20 wykonawców, których lista ukaże się na stronie internetowej i facebooku 14 listopada. Ważne, by finaliści zapewnili sobie „żywy akompaniament”, czyli akompaniatora czy akompaniatorów – pianistów, gitarzystów, akordeonistów i innych. Jak co roku na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody pieniężne: za I miejsce - 2000 zł, za drugie 1200 zł, za trzecie - 800 zł, za wyróżnienia po 400 zł.