Opoczno

Strażacka rywalizacja w Drzewicy

wtorek, 13 lutego 2024 15:24 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Drzewicy odbyły się Wojewódzkie Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Do rywalizacji zgłosiły się 34 młodzieżowe drużyny pożarnicze: 14 drużyn dziewczęcych i 20 chłopięcych, co daje łącznie prawie 170 startujących. Były to pierwsze w skali całego kraju mistrzostwa wojewódzkie w halowej odmianie sportu pożarniczego, adresowane do zawodników w wieku od 10 do 16 lat.

Wśród dziewcząt wygrała MDP z Koluszek, natomiast w kategorii chłopców zwyciężyła MDP z Wysokienic (pow. skierniewicki). Obie drużyny uzyskały awans do finałów ogólnopolskich.

Jakub Matysek (Wysokienice) – 25,75 pkt

Podczas uroczystego podsumowania zawodów organizatorzy wręczyli młodzieży puchary, medale, nagrody i upominki rzeczowe.

Zawody zostały zorganizowane przez Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Województwa Łódzkiego we współpracy z Oddziałem Powiatowym ZOSP RP w Opocznie, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie oraz Gminą Drzewica - Oddziałem Miejsko-Gminnym ZOSP RP, Urzędem Miejskim i SP w Drzewicy.