Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

Radomskie

Jedlnia-Letnisko: druhowie z OSP otrzymają wóz strażacki

piątek, 05 kwietnia 2024 22:00 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Radosław Mizera UM Jedlnia-Letnisko
Elżbieta Warchoł

Umowa dotycząca zakupu nowego, ciężkiego wozu ratowniczo - gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej została podpisana 5 kwietnia 2024 roku w Urzędzie Miejskim w Jedlni-Letnisku.

Burmistrz Jedlni-Letniska Piotr Leśnowolski jest zdania, że umowa ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców gminy. - Dlatego podjęliśmy decyzję o zakupie tego auta dla naszych druhów. Takich wozów jest niewiele nawet w Państwowej Straży Pożarnej. 1 500 000,00 mln zł to wsparcie z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Cieszę się, bo podpisanie umowy to już finał operacji związanej z przetargiem i zakupem samochodu. Teraz czekamy na montaż auta, który potrwa do sierpnia tego roku - powiedział burmistrz Leśnowolski.

Tomasz Siczek, prezes OSP w Jedlni-Letnisku dodał, że po podpisaniu umowy, firma przystąpi do montażu samochodu. – Firma dostaje nadwozie z silnikiem i kabiną, resztę trzeba będzie przygotować zgodnie z naszymi wymaganiami. Auto jest nam bardzo potrzebne. W akcjach gaśniczych liczy się tzw. pierwsze uderzenie. Przeciętne wozy strażackie mają ok. 2500 litrów wody, nasze auto będzie mogło transportować 8500 litrów. W praktyce będziemy w stanie zastąpić 3 średnie samochody gaśnicze – mówi prezes Siczek.

Trzyosiowy pojazd będzie miał napęd 6x6 oraz posiadał zbiornik na wodę o pojemności ok. 8500 litrów. W kabinie kierowcy będzie mogło przebywać 6 strażaków. Auto dostarczy firma „Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych”, która jest jednym z wiodących na świecie producentem samochodów specjalnych oraz sprzętu przeciwpożarowego, przeznaczonego dla: straży pożarnej, wojska, policji oraz służby cywilnych.