Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

Radomskie

W Jedlni-Letnisku i Słupicy rozdali rowery

środa, 20 marca 2024 18:08 / Autor: Milena Brzyska
Milena Brzyska

Kilkudziesięciu uczniów ze szkół w Jedlni-Letnisku i Słupicy otrzymało dziś w prezencie rowery. Kolejne jednoślady zostaną rozdane w piątek, 22 marca. W sumie pierwszoklasistom zostanie przekazanych prawie 170 rowerów.  

Akcja jest realizowana pod hasłem: "Rower dla pierwszaka". - Widzę ogromną radość wśród tych dzieci oraz rodziców i cieszę się, że finalizujemy ten program - powiedział burmistrz Jedlni-Letniska, Piotr Leśnowolski. Podkreślił też: - Chcemy wprowadzać nawyk korzystania z tego środka lokomocji, bo jest on ekologiczny i przy tym jeszcze dbamy o swoje zdrowie. 

- Ten pomysł jest nowatorski, ale bardzo potrzebny, bo jest to inwestycja w zdrowie naszych dzieci - zaznaczyła Beata Bartkiewicz, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej Jedlnia-Letnisko:

Dziś, 20 marca rowery otrzymali uczniowie z placówek oświatowych w Jedlni-Letnisku i Słupicy. Kolejne jednoślady zostaną rozdane w piątek, 22 marca. Trafią one do uczniów z Natolina i Myśliszewic. 

Wielkich emocji nie kryją uczniowie:

- Będziemy dużo i często jeździć, będzie zabawa i frajda - mówiła pani Ilona, mama uczennicy, do której trafił rower:

W ramach akcji, uczniowie pierwszej klasy otrzymali rowery, kamizelki odblaskowe i kaski. Burmistrz poinformował, że przy każdej placówce oświatowej powstaną na rowery wiaty.

Jedlnia-Letnisko jest drugim samorządem w Polsce, który funduje rowery uczniom chodzącym do  jednej ze szkół prowadzonych przez gminę. Prekursorem akcji była gmina Szprotawa.