Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

Maja Włoszczowska mistrzynią Polski

niedziela, 19 lipca 2015 18:51 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) zdobyła tytuł mistrzyni Polski w kolarstwie górskim. Najbardziej utytułowana polska zawodniczka zwyciężyła w Sławnie koło Opoczna przed Aleksandrą Dawidowicz (SGR Srebrna Góra) i Marleną Droździok (Scott Donnybrook Landscape).
Jak smakuje dziewiąty złoty medal mistrzostw Polski w karierze Mai Włoszczowskiej?

Maja Włoszczowska pokonała trasę z czasem 1.17,10, pokonując drugą Aleksandrę Dawidowicz o 3 minuty i 45 sekund:

Bez niespodzianek obeszło się w rywalizacji mężczyzn. Mistrzem Polski został Piotr Konwa, srebrny medal wywalczył Bartłomiej Wawak, a brąz Piotr Brzózka. Wyścig kobiet komentuje Wacław Skarol, prezes Polskiego Związku Kolarskiego:

Trasa tegorocznego wyścigu była bardzo wymagająca. Dyrektor zawodów Zbigniew Gierczak:

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim odbyły się w Sławnie po raz drugi. Wcześniej impreza tej rangi przeprowadzona tu została w 1999 roku. Mistrzostwa odbyły się na Wzgórzu Sławieńskim. Wójt gminy Tadeusz Wojciechowski:

Patronem medialnym mistrzostw było Radio Plus Radom.