Dziś jest: Środa, 01 maja 2024

To są mistrzowie województwa

poniedziałek, 11 września 2017 16:06 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Opoczyńscy strażacy zostali mistrzami województwa łódzkiego w lekkoatletyce. Podium uzupełnili ich koledzy z PSP w Łodzi i Łasku.

XVII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce przeprowadzone zostały na stadionie Ludowego Klubu Sportowego Omega w Kleszczowie. W zawodach udział wzięli strażacy reprezentujący 19 komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego.

Mistrzostwa zostały przeprowadzone w następujących konkurencjach: bieg na 100 m, bieg na 1000 m, sztafeta 4 x 100 m, skok w dal oraz pchnięcie kulą.

W klasyfikacji ogólnej równych sobie nie miała reprezentacja KP PSP w Opocznie. Drugie miejsce zajęła reprezentacja KM PSP w Łodzi, a trzecie KP PSP w Łasku. Na sukces opoczyńskiej reprezentacji złożyły się bardzo dobre wyniki osiągnięte w klasyfikacji drużynowej w poszczególnych konkurencjach:

sztafeta 4 x 100 m - pierwsze miejsce z czasem 46,413 sek. (asp. Paweł Jędrasik, asp. Marcin Filipczak, mł. ogn. Arkadiusz Wiktorowicz i mł.asp. Łukasz Dębowski); skok w dal - pierwsze miejsce; bieg na 100 m - pierwsze miejsce; bieg na 1000 m - czwarte miejsce; pchnięcie kulą - dziesiąte miejsce.

Indywidualnie najlepsze miejsca zajęli opoczyńscy zawodnicy w skoku w dal, gdzie st. kpt. Paweł Wiktorowicz oraz st. sekc. Norbert Szczepanik z wynikiem 5,98 m zajęli trzecie miejsce, a asp. Paweł Jędrasik z wynikiem 5,85 m zajął czwarte miejsce. Również bardzo dobre czwarte miejsce w klasyfikacji indywidualnej w biegu na 1000 m z czasem 2 min 50 sek. zajął mł.asp. Marcin Filipczak.

W biegu na 100 m także czwarty był mł.asp. Łukasz Dębowski z czasem 12,086 sek. Dobry czas (12,264 sek.) w tej konkurencji uzyskał również mł. ogn. Arkadiusz Wiktorowicz.

W ceremonii wręczenia pucharów, dyplomów i medali uczestniczyli m.in.: Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Jarosław Wlazłowski, przedstawiciele powiatu bełchatowskiego oraz komendanci miejscy i powiatowi PSP województwa łódzkiego. Swoich zawodników w czasie mistrzostw dopingował Zastępca Komendanta Powiatowego KP PSP w Opocznie bryg. Józef Pacan, który gratulował im powrotu po sześciu latach na najwyższy stopień podium.