Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

Siatkówka

Enea Wytwarzanie rozszerza współpracę ze Stowarzyszeniem Czarni Radom

sobota, 27 lutego 2021 12:39 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Enea Wytwarzanie rozszerza współpracę ze Stowarzyszeniem Czarni Radom w zakresie sportu dzieci i młodzieży. Chodzi między innymi o organizowanie turniejów.

Fundacja Enea została partnerem Stowarzyszenia Czarni Radom. Projekt rozszerza współpracę między spółką Enea Wytwarzanie i Cerrad Enea Czarnymi Radom.

- Jest bardzo wiele działań, które stowarzyszenie zrobi w dziedzinie sportu dzieci i młodzieży. Będą turnieje z okazji świąt narodowych, różnego rodzaju działania promujące sport – nie tylko w regionie. Dzięki transmisjom telewizyjnym myślę,że uzyskamy bardzo duży zwrot medialny – powiedział Jan Mazurkiewicz, wiceprezes spółki Enea Wytwarzanie ds. korporacyjnych.

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Czarni Radom z Fundacją Enea zakres wsparcia sportu młodzieżowego zostanie rozszerzony.

- Działalność Stowarzyszenia Czarni Radom znakomicie wpisuje się w działalność Fundacji Enea. Mamy taką wolę, żeby oprócz wyczynowego sportu wspierać amatorski i młodzieżowy. To wsparcie sportu młodzieżowego przyczyny się do tego, że wielu utalentowanych ludzi z regionu radomskiego będzie mogło realizować swoje marzenia i dzięki profesjonalnemu prowadzeniu ich będą mogli być może w niedługim czasie zasilić kadrę pierwszej drużyny – dodaje Jan Mazurkiewicz.

Młodzi adepci siatkówki będą brali udział w regionalnych zawodach siatkarskich, do których będą się przygotowywać w specjalnie zamówionych strojach treningowych oznakowanych logotypami Fundacji Enea. To również projekt zakładający przekazywanie wartości patriotycznych. Młodzi siatkarze będą czynnie uczestniczyć w w uroczystościach takich, jak DzieńFlagi Rzeczypospolitej Polskiej, czy Święto Niepodległości.

– Jesteśmy wdzięczni firmie Enea za to, że wspólnie realizujemy kolejny projekt i połączyliśmy siły razem z Fundacją Enea w działaniach na rzecz budowania grup siatkarskich dzieci i młodzieży w Radomiu, które będą mogły w przyszłości zasilić szeregi plusligowej drużyny. Budowanie silnych grup młodzieżowych, które naturalnie przechodzą do profesjonalnego sportu jest w dzisiejszym sporcie niezbędne, by osiągać sukcesy. Cieszymy się, że Enea po raz kolejny inwestuje w rozwój sportu w regionie, realizując politykę społecznej odpowiedzialności biznesu, bo takie działania są w dzisiejszych, trudnych czasach bezcenne – powiedziała Halina Bąk, prezes Stowarzyszenia Czarni Radom.

Poseł Marek Suski, , przewodniczący sejmowej komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych podkreśla, że spółki skarbu państwa aktywnie włączają się w sport.

- Uważamy, że jeżeli to są spółki publiczne, to mają też obowiązek wspierać wydarzenia kulturalne i sportowe, które w innym wypadku byłyby pozbawione możliwości funkcjonowania – powiedział Marek Suski.

Wojciech Stępień, członek zarządu Stowarzyszenia Czarni Radom i prezes Cerrad Enea Czarnych Radom mówi, że to kolejny krok do zacieśnienia współpracy klubu i spółki Enea Wytwarzanie.

- Zrobiliśmy następny krok w rozwoju piłki siatkowej w Radomiu z korzyścią dla Radomia i regionu radomskiego, ale też mam nadzieję, że w przyszłości z korzyścią dla reprezentacji Polski. Ten projekt pozwoli wrócić do korzeni radomskiej siatkówki, że w dużej mierze zawsze korzystaliśmy z młodych talentów i rozwijaliśmy ich – powiedział Wojciech Stępień.