Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: 25 stycznia 2020

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Liderzy grup w pełnej gotowości!

30 lipca 2019, 09:04 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Dbają o sprawy organizacyjne, noclegi, bezpieczne przejście - słowem wstają najwcześniej, zasypiają najpóźniej. Mowa o liderach pielgrzymkowych, którzy wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym przed 41. Pieszą Pielgrzymką Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Ta wyruszy równo za tydzień - we wtorek, 6 sierpnia. 

Pielgrzymka radomska składa się z pięciu kolumn, w sumie to około czterdziestu grup. Każda grupa ma jednego lidera. Wachlarz jego obowiązków jest bardzo szeroki. We współpracy z księżmi kierownikami poszczególnych grup zajmują się zebraniem i przygotowaniem poszczególnych służb tak, aby w dniu wyjścia pielgrzymki wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wiedzą prawie wszystko na temat tras, tematów poruszanych w poszczególne dni pielgrzymki, pątników pełniących posługę w odpowiednich służbach. Ich zadania dotyczą szeroko pojętych kwestii organizacyjnych, ale również duchowych. Powinni zwracać uwagę na pobożne pielgrzymowanie członków poszczególnych służb, a w razie potrzeby dyskretnie upomnieć. Słowem - lider to prawa ręka kierownika grupy, wstaje najwcześniej, zasypia najpóźniej. 

Mateusz Wydra jest liderem grupy nr 21 "Akademickiej". Jak mówi, zdecydował się na taką formę pielgrzymowania, ponieważ czuł, ze Bóg właśnie tego od niego chce. - Żebym umożliwił innym ludziom służenie Jemu, służenie Maryi i służenie braciom i siostrom na szlaku. W tym roku liderem będzie po raz szósty - pierwszy raz w nowej grupie:

Trzeci raz funkcję lidera grupy nr 7 pełnił będzie Mariusz Kalita. Jego znadniem to duża odpowiedzialność, ale również zaszczyt. Chociaż zadań jest sporo, a wiele z nich rozpoczyna się wrac z zakończeniem poprzedniej pielgrzymki: 

Hasło tegorocznej pielgrzymki to "W mocy Bożego Ducha". Podczas konferencji i rozważań pątnicy będą skupiać się nad potrzebą współpracy osób świeckich i duchownych w Kościele. - Pielgrzymka wymusza tę współpracę. Potrzeba na pielgrzymce osób świeckich, które podejmują - według swoich charyzmatów pochodzących od Ducha Świętego - posługę podczas tych rekolekcji w drodze - zauważa ks. Mirosław Kszczot - dyrektor 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę: 

 Ks. Albert Warso - ojciec duchowny podzielił się z liderami ustaleniami dotyczącymi najważniejszego - duchowego - aspektu pielgrzymowania. Poinformował liderów o zaplanowanej na 8 sierpnia modlitwie w intencji kapłanów oraz na 11 sierpnia - w intencji ojczyzny. O aspektach medycznych mówiła natomiast dr Lucyna Wiśniewska - kierownik służb medycznych: 

41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia (w tym roku będzie to wtorek). O godz. 9.30 przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu sprawowana będzie Msza św. a pielgrzymów na drogę pobłogosławi Biskup Radomski Henryk Tomasik. Tradycyjnie na początku, bo już 4 sierpnia wyruszą grupy kozienickie. Pozostałe kolumny wyjdą w kolejnych dniach, by 13 sierpnia w godzinach popołudniowych spotkać się i całą diecezją wejść na Jasną Górę. 

Zapraszamy do nas: