Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wincenty Pallotti, prezbiter
Dziś jest: 22 stycznia 2020

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Pielgrzymkowa modlitwa w intencji księży

10 sierpnia 2019, 08:29 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Każdy pielgrzym w sercu nosi wiele swoich intencji. W tym roku organizatorzy pielgrzymki diecezji radomskiej zaproponowali pątnikom wspólną modlitwę w dwóch szczególnych intencjach: za kapłanów i za ojczyznę.

Inicjatywa pochodzi od świeckich pielgrzymów z jednej z grup, którzy do organizatorów pielgrzymki zwrócili się z taką propozycją. Tego dnia usłyszeć można było wiele świadectw dotyczących posługi kapłańskiej - nie tylko ze strony księży, ale również sióstr zakonnych oraz osób świeckich. Była to również zachęta do modlitwy w intencji kapłanów i o powołania do służby kapłańskiej. Tego dnia w czasie Modlitwy Różańcowej pielgrzymi polecali Bogu kapłanów, a w modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego prosili o wieczne szczęście dla zmarłych księży.

Kapłani potrzebują modlitwy o siłę i wytrwałość, Kościół potrzebuje modlitwy o nowe powołania - zwłaszcza w tym trudnym czasie. W grupie nr 8 - z radomskich Borek - pielgrzymują trzy siostry zakonne, trzech księży i jeden kleryk. Wśród księży - najstarszy z pielgrzymujących kapłanów. Natomiast kleryk Linas pochodzi z Litwy i jest jednym z wyższych pątników - ma ponad 2 metry wzrostu. - Nasza grupa jest wyjątkowo powołaniowa - cieszy się ks. Piotr Kszczot i dodaje: - W dzisiejszych czasach, kiedy Kościół i księża znajdują się "pod odstrzałem", tym bardziej potrzeba osób, które nie będą się przejmować, ale podejmą swoje powołanie. Trzeba się o to modlić: 

Podobnego zdania jest ks. Tomasz Cabaj z grupy nr 5 - parafii Urszuli Ledóchowskiej i Matki Bożej Miłosierdzia. - Modlitwą powinniśmy się wspierać wszyscy nawzajem - mówi i dodaje: - Takich mamy kapłanów, jakich sobie wymodlimy: 

Również pielgrzymi dostrzegają potrzebę modlitewnego wsparcia kapłanów:

Z kolei w niedzielę, 11 sierpnia modlitwą pątnicy otoczą Ojczyznę. Dodatkowo, w tym roku -  nawiązaniu do hasła pielgrzymki "W mocy Bożego Ducha" - codziennie w czasie modlitw porannych pielgrzymi śpiewają  "Sekwencję do Ducha Świętego". Chodzi o to, by przypomnieć sobie, że modlitwa do Ducha Świętego powinna być stałym elementem codziennej modlitwy porannej. 

Zapraszamy do nas: