Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020

Audycje Radiowe

Bezpłatna pomoc prawna w powiecie kozienickim

czwartek, 13 lutego 2020 11:28 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W powiecie kozienickim, osoby których nie stać na skorzystanie z usług radcy prawnego mogą skorzystać z nieodpłatnej porady w specjalnie wyznaczonych miejscach.

Uprawnionymi do korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej są osoby, które nie mogą ponieść kosztów udania się do radcy prawnego. - Warunkiem jest złożenie odpowiedniego oświadczenia, że nie możemy ponieść kosztów związanych z obsługą prawną – wyjaśnia Jarosław Chlewicki, sekretarz powiatu kozienickiego. 

Zakres nieodpłatnej pomocy prawnej jest szeroki, ale nie obejmuje m.in. spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem czynności związanych z rozpoczęciem tej działalności.

Punkt nieodpłatnej pomocy znajdziemy w każdej gminie powiatu. Ich lista z harmonogramem funkcjonowania dostępne są TU. - Przed skorzystaniem z porady należy zapisać się na wizytę. W tym celu w starostwie powiatowym w Kozienicach został uruchomiony specjalny numer telefonu 48 611-73-48 – mówi Jarosław Chlewicki.

Nieodpłatna pomoc w powiecie kozienickim działa od stycznia 2016 roku. Do tej pory udzielono około 1700 porad. Najczęściej dotyczyły one sprawy z zakresu prawa cywilnego:

Zapraszamy do nas: