Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Sebastian, męczennik
Dziś jest: Środa, 20 stycznia 2021

Bilans Dnia

Starosta radomski z absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok

piątek, 19 czerwca 2020 17:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Rada Powiatu Radomskiego udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu Radomskiego oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok. Rozmawialiśmy o tym ze starostą radomskim Waldemarem Trelką.

- Wszyscy radni mają powody do zadowolenia, przecież to efekt ich pracy. 2019 rok był bardzo udany. Dochody były dużo wyższe niż zaplanowaliśmy. Pozyskaliśmy wiele środków. Można powiedzieć, że rozbiliśmy bak pozyskując olbrzymie wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych. Rozpędzamy się w 2020 roku. Realizujemy inwestycje i marzenia mieszkańców - powiedział starosta radomski.

Waldemar Trelka poinformował również, że 24 czerwca zostanie oficjalnie otwarta przebudowana droga Kuczki - Kazimierówka – Skaryszew. Została ona poszerzona do 6 metrów, wymieniono jej konstrukcję a we wsi Kuczki wybudowano chodnik i kanalizację deszczową. Był to trzeci i ostatni etap przebudowy drogi, która zaczyna się od krajowej 12 w gminie Gózd i biegnie przez Kuczki, Wojsławice, Kazimierówką i dalej w kierunku Skaryszewa. Cały odcinek liczy ponad 7 km. Trzeci etap prac dotyczył odcinka o długości ok. 4,5 km. Prace kosztowały prawie 5 mln złotych. Powiat radomski otrzymał na to zadanie wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Zdecydowaliśmy się wprowadzić dwa kolejne zadania drogowe w gminie Gózd i Jedlińsk. To efekt decyzji obu wójtów, którzy zadeklarowali wsparcie tych zadań - powiedział gość Bilansu Dnia.

Starosta Trelka poinformował również o dużym zainteresowaniu przetargiem na budowę pawilonu zabiegowego szpitala w Pionkach. - 17 czerwca mieliśmy poznać wyniki przetargu, ale mieliśmy ponad 100 zapytań. Dlatego zdecydowaliśmy się przesunąć termin otwarcia ofert - powiedział starosta Waldemar Trelka, z którym rozmawiał Radosław Mizera: