Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Bilans Dnia

Poseł Robert Telus o modyfikacjach „piątki dla zwierząt”

wtorek, 01 grudnia 2020 17:42 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Robert Telus
Marcin Prejs

Poseł Robert Telus mówi o szansach opoczyńskich samorządów na pieniądze w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Komentuje też uchylenie Samorządowej Karty Praw Rodzin w Tomaszowie Mazowieckim oraz informuje o prowadzonych pracach nad „piątką dla zwierząt”.

Radom szczepienia

W Bilansie Dnia poseł Robert Telus odniósł się do decyzji uchylenia przez Radę Miejską w Tomaszowie Mazowieckim Samorządowej Karty Praw Rodzin. Uchwała ta podjęta została z inicjatywy związanego z PiS prezydenta Marcina Witko. – Bardzo mocno się dziwię, że podjął taką decyzję – mówił poseł Robert Telus. – To krok do tyłu w ważnych sprawach, w sprawach wartości, w sprawach naszych działań dla rodziny – przekonywał poseł.

Po kolejnym śmiertelnym wypadku w Przygłowie na drodze krajowej 12 zapytaliśmy posła Roberta Telusa także o zapowiadane przed wyborami przyspieszenie prac zmierzających do budowy drogi ekspresowej. Parlamentarzysta przypomniał, że inwestycję blokują protesty ekologów. Zapowiedział, że sprawa ma być przedstawiona ponownie premierowi.

Opoczyński parlamentarzysta zapewnił także, że trwają prace nad modyfikacją „piątki dla zwierząt”. – Najważniejszym celem w tej ustawie było to, aby zwierzęta były w odpowiednich warunkach hodowane – mówił poseł, wyraził równocześnie nadzieję, że nowa ustawa ten cel osiągnie.

Robert Telus mówił także o szansach opoczyńskich samorządów na pozyskanie pieniędzy w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. – Najważniejszym złożonym projektem jest wniosek dla szpitala – mówił poseł. Podkreślił, że liczy na dofinansowanie tego projektu. O tym, które wnioski mogą liczyć na wsparcie, przekonamy się w ciągu kilku dni, wyjaśniał.

Posła Telusa zapytaliśmy również emitowany w TVP program Motel Polska, w który występują m.in. jego znajomi i rodzina. Parlamentarzysta tłumaczył, że to telewizja wybiera uczestników programu, chociaż jak przyznał, informację o prowadzonym castingu wysłał do swoich znajomych.

Na koniec Robert Telus zaapelował do innych ozdrowieńców, aby tak jak on oddawali osocze, które może pomóc tym, którzy gorzej przechodzą zachorowanie na Covid-19.

Posłuchaj całej rozmowy z posłem Robertem Telusem: