Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

Bilans Dnia

Oddanie do użytku strażnic jeszcze w tym roku

środa, 24 marca 2021 10:01 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Gmina Sławno
Marcin Prejs

Nowy budynek strażnicy OSP powstaje w Olszowcu, z kolei w Kunicach trwa przebudowa i rozbudowa strażnicy. O gminnych inwestycjach mówił w Bilansie Dnia wójt Sławna Tadeusz Wojciechowski.

Radom szczepienia

Wójt Sławna omówił najważniejsze inwestycje prowadzone przez miejscowy samorząd. – Ochrona przeciwpożarowa, doposażenie w sprzęt, budowy, remonty strażnic to jest oczko w głowie samorządu gminy – mówił wójt Tadeusz Wojciechowski. Podkreślił, że takie zadania są inwestycjami w bezpieczeństwo mieszkańców. Obecnie na terenie gminy Sławno trwa budowa strażnicy OSP w Olszowcu oraz przebudowa i rozbudowa strażnicy w Kunicach. W 2019 roku do użytku oddana została strażnica w Kozeninie. Tadeusz Wojciechowski poinformował, że inwestycja w Kunicach będzie kosztować samorząd ponad 1,2 mln zł, z kolei ta w Olszowcu 1,3 mln. Obydwie powinny zostać ukończone jeszcze w tym roku.

Tadeusz Wojciechowski mówił także o innych ważnych dla gminy zadaniach inwestycyjnych. To m.in. budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego, dróg i kanalizacji. Urząd planuje także termomodernizację bloków na osiedlu Grudzeń-Las. Zadanie wykonane zostanie w ramach środków wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska. Koszt inwestycji to 800 tys. zł.

Gość Bilansu Dnia mówił również o korzyściach płynących z włączenia Gminy Sławno do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego oraz o bardzo dużym zainteresowaniu konkursem na rodzinną palmę wielkanocną.

Posłuchaj całej rozmowy z wójtem Sławna Tadeuszem Wojciechowskim: