Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021

Audycje Radiowe

Jedlnia-Letnisko - dziś decyzja w sprawie nadania praw miejskich?

poniedziałek, 05 lipca 2021 10:31 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Czy dzisiaj zostanie ogłoszona decyzja w sprawie nadania praw miejskich Jedlni-Letnisku? Dziś konferencja z udziałem wiceministra Pawła Szefernakera.

- Nie mam jeszcze takiej decyzji. Mam natomiast takie informacje, że już dobiegły końca prace nad projektem rozporządzenia w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji - komentuje wójt Piotr Leśnowolski.

Prawo i Sprawiedliwość zaprosiło dzisiaj na konferencję prasową z udziałem Pawła Szefernakera, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z naszych nieoficjalnych informacji chodzi o nadanie praw miejskich Jedlni-Letnisku.

W audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" skomentował to wójt Piotr Leśnowolski.

- Nie mam jeszcze takiej decyzji, bo ona musi być ostateczna. Decyzję podejmuje premier, natomiast rzeczywiście mam takie informacje, że już dobiegły końca prace nad projektem rozporządzenia w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, więc może to właśnie ten dzień - mówi wójt.

W piątek poznaliśmy wyniki egzaminów ósmoklasisty. Uczniowie z gminy Jedlnia-Letnisko okazali się najlepsi w powiecie.

- Jesteśmy najlepsi w powiecie. W wielu przypadkach mamy wyniki lepsze od krajowych. To nas bardzo cieszy i potwierdza, że warto inwestować w oświatę. To sukces wspólny zarówno nauczycieli, uczniów, jak i organu prowadzącego. Nasze placówki są bardzo dobrze wyposażone. To był szczególny rok, bo było nauczanie zdalne, ale stanęliśmy na wysokości zadania przystosowując placówki oświatowe do zdalnego nauczania tak, by ono było jak najbardziej efektywne - dodaje wójt.

Z wójtem rozmawialiśmy także o wykorzystywaniu wody w gminie przez mieszkańców, a także o zalewie Siczki, który od początku wakacji przeżywa oblężenie turystów.

Cała audycja do odsłuchania poniżej: