Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: Wtorek, 07 grudnia 2021

Audycje Radiowe

Starosta Przysuski ma pomysł na likwidację pośrednictwa w handlu warzywami

czwartek, 19 sierpnia 2021 15:05 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Starosta przysuski Marian Niemirski planuje pozyskać środki, dzięki którym zostanie zlikwidowany system pośrednictwa w handlu warzywami. Samorząd będzie szukał środków w Polskim Ładzie.

Zadanie – jak mówi starosta Marian Niemirski - dotyczy przedsięwzięcia związanego z poprawą i rozwojem rolnictwa w zakresie opłacalności uprawy papryki. - Aby nie było takich sytuacji, że papryka dla producenta kosztuje 2,5 zł a w sklepach jej koszt wynosi powyżej 10 zł. Dlatego chcemy postawić na przetwórstwo w partnerstwie publiczno - prywatnym. Zapraszamy do współpracy zrzeszenia i samorządowców. Krótko mówiąc, chcemy zlikwidować pośredników. Stawiamy na firmę, która będzie przetwarzać żywność – powiedział starosta Niemirski, który był gościem Radia Plus Radom.

Powiat przysuski planuje również budowę infrastruktury turystycznej. W projekt będzie zaangażowana każda gmina w powiecie. W planach jest budowa dwóch parków rozrywki w okolicach zbiorników wodnych. Planowana jest także modernizacja budynków użyteczności publicznej oraz wsparcie dla Liceum Kadetów w Lipinach koło Odrzywołu.

Ze starostą przysuskim Marianem Niemirskim rozmawiał Radosław Mizera: