Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: Środa, 29 maja 2024

Przysucha

Będą kolejne inwestycje drogowe w powiecie przysuskim

czwartek, 18 kwietnia 2024 17:06 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Powiat przysuski przygotowuje się do realizacji kolejnych inwestycji drogowych. Mówił o nich w Radiu Plus Radom wicestarosta przysuski Marek Kilianek.

Powiatowy samorząd w Przysusze przygotowuje się do realizacji zadań, które dofinansowane zostały z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W audycji Powiat Przysuski na Fali mówił o tym wicestarosta Marek Kilianek. Wyjaśnił, że chodzi o dwa odcinki dróg. – Pierwszy dotyczy rozbudowy drogi powiatowej Wola Gałecka - Gałki na długości ponad 3 km, a drugi remontu drogi powiatowej Ruski Bród - Hucisko w miejscowości Hucisko na długości około 700 metrów – informował. Łączny koszt obydwu inwestycji to ponad 13 mln zł, z czego 7,5 mln to wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wicestarosta poinformował również o planowanym przez PKP PLK remoncie linii kolejowej 22 przebiegającej przez teren powiatu przysuskiego. Jak wyjaśnił, prace prowadzone będą na odcinku między Radzicami a Wolanowem i rozpoczną się jeszcze w tym roku. W ramach planowanych robót zostanie wymieniona nawierzchnia kolejowa, wyremontowane będą także perony m.in. w Smogorzowie i Przysusze.

Marek Kilianek zachęcił także mieszkańców do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów, w której walczy on o fotel burmistrza Przysuchy.

Posłuchaj całej rozmowy z Markiem Kiliankiem, wicestarostą przysuskim: