Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 maja 2024

Opoczno

Stomatologia dziecięca w Mroczkowie

piątek, 05 kwietnia 2024 11:58 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W ośrodku zdrowia w Mroczkowie Gościnnym niedawno uroczyście zakończony został gruntowny remont. Od czerwca w placówce uruchomiony będzie gabinet stomatologii dziecięcej.

W ośrodku zdrowia w Mroczkowie Gościnnym w ubiegłym roku zakończony był gruntowny remont. Obiekt został zmodernizowany i stermomodernizowany. Zamontowane zostały w nim pompy ciepła, jest też fotowoltaika. Po przeprowadzonym remoncie z ośrodka ponownie zaczęli korzystać pacjenci. Właśnie z myślą o nich już niedługo uruchomiona zostanie tu nowa usługa. Jak zapewnia wicestarosta Maria Barbara Chomicz, od 1 czerwca w ośrodku w Mroczkowie rozpocznie funkcjonowanie gabinet stomatologii dziecięcej. – Profesjonalną opieką dentystyczną obejmie on dzieci w każdym wieku. Wizyty będą realizowane w ramach NFZ – zapewnia.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy o także grantach wojewódzkich, które trafiły do gmin, sołectw, klubów sportowych, jednostek samorządowych oraz parafii z terenu powiatu opoczyńskiego. Symboliczne czeki na planowane inwestycje i zadania przekazane zostały w budynku opoczyńskiego starostwa.

Starosta Marcin Baranowski poinformował również o kolejnej dotacji pozyskanej przez Powiat Opoczyński na prace w zabytkowym pałacu w Białaczowie. Jak wyjaśnił, tym razem chodzi o kwotę 100 tys. zł, która przekazana została na sporządzenie ekspertyzy mykologicznej wystroju wnętrz pałacu oraz opracowanie dokumentacji projektowej kompleksowego remontu budynku. Jak przypomniał starosta, kilka miesięcy temu powiat pozyskał z Polskiego Ładu 1 mln zł na szereg prac zabezpieczających w pałacu w Białaczowie.

W powiatowej audycji mówiliśmy także o projektach, które z myślą o dzieciach pozostających w pieczy zastępczej realizować będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie oraz projekcie powiatowego szpitala w Opocznie na usługi paliatywno-hospicyjne, geriatryczne, a także na wsparcie towarzyszące dla opiekunów.

Starosta Marcin Baranowski poinformował o prowadzonych inwestycjach drogowych na odcinku Unewel - Celestynów i w Kraśnicy. W powiatowej audycji mówiliśmy także o konferencjach: „Uzależnienia i zdrowie publiczne. Jakość i rodzaj podejmowanych działań w powiecie opoczyńskim” oraz „Autyzm - krok w dorosłość”.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: