Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Grabów n.Pilicą
Dziś jest: Sobota, 25 września 2021

Audycje Radiowe

Od sześciu lat walczą z rakiem piersi wśród kobiet ziemi kozienickiej

środa, 15 września 2021 16:30 / Autor: Kamil Zapora
Beata Smykiewicz-Różycka, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Beata Smykiewicz-Różycka razem ze swoją Fundacją Energia-Działanie od sześciu lat prowadzi szeroko zakrojone akcje na terenie ziemi kozienickiej mające na celu uświadamianie kobiet jak ważne są badania profilaktyczne pod kątem nowotworów piersi nie tylko po 50 roku życia. 

Radom szczepienia

Obecnie polski system opieki zdrowotnej gwarantuje bezpłatne badania piersi dla kobiet po 50 roku życia. Dzięki zaangażowaniu Fundacji Energia-Działania, na czele której stoi Beata Smykiewicz-Różycka, w Kozienicach są punkty gdzie już osiemnastoletnie dziewczyny mogą skontrolować swój stan zdrowia nie płacąc całej kwoty za badanie. Fundacja wspiera również kobiety, które zmagają się z chorobą nowotworową, a są w trudnej sytuacji finansowej. Marzeniem Beaty Smykiewicz-Różyckiej jest zmiana systemowa profilaktyki raka piersi w Polsce, aby łatwy dostęp do badań miały panie w szerszym przedziale wiekowym niż teraz. 

Fundacja Beaty Smykiewicz-Różyckiej jest organizacją pozarządową pracującą non-profit, dlatego jej jedynym źródłem pieniędzy na akcje profilaktyczne są zbiórki publiczne i akcje charytatywne. Jedną z nich jest Ida Czerwcowa, która ze względu na pandemię już drugi raz nie odbędzie się w czerwcu jak sugeruje jej nazwa. Finał szóstej edycji kampanii zaplanowano na najbliższy weekend, a dokładny program znajdziecie na plakacie pod tekstem.

Zachęcamy do udziału w kolejnej Idzie Czerwcowej, która objęta jest patronatem medialnym Radia Plus Radom, a także do wysłuchania rozmowy z Beatą Smykiewicz-Różycką: