Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

Bilans Dnia

Prace w centrum Końskich idą w bardzo dobrym tempie

czwartek, 28 kwietnia 2022 17:39 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O pracach w centrum miasta oraz prowadzonych robotach w Sielpi mówił w Bilansie Dnia burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

W centrum Końskich wznowione zostały prace związane z przebudową ulic. Miasto powierzyło je nowemu wykonawcy, który również wykonuje przebudowę miejscowego rynku. – Te prace się zazębiają, bo one były zaprojektowane jako pewna logiczna całość – mówił Krzysztof Obratański. Wyjaśnił, że przebudowa ulic powinna zostać zakończona i rozliczona do końca czerwca. Z kolei rynek miał zostać przebudowany do końca listopada, jednak wykonawca deklaruje, że prace nie będą trwały tu tak długo. Krzysztof Obratański poinformował, że na razie nie wiadomo, czy w ramach prac, tak jak było to zakładane, przesunięty zostanie znajdujący się tu pomnik Tadeusza Kościuszki. Wcześniej trzeba będzie przeprowadzić niezbędne ekspertyzy. Wszystko po to, by ewentualne przesuwanie pomnika nie uszkodziło go.

Burmistrz Końskich mówił również o prowadzonej inwestycji w Sielpi. Krzysztof Obratański poinformował, że przed rozpoczęciem sezonu turystycznego muszą zostać zakończone wszystkie prace związane z niecką zalewu. Przesunięte w czasie może być co najwyżej np. wykonanie wieży widokowej czy zagospodarowanie terenu po południowej stronie zbiornika. – Kluczem jest budowa łapacza rumoszu, ostateczne ukończenie i umocnienie wyspy, która już jest, i przebudowa grobli na molo. Te rzeczy podstawowe muszą zostać zrobione, jeżeli chcemy napełnić ten zbiornik wodą na sezon i jeżeli chcemy, żeby to było ostatnie spuszczenie wody, czyli żeby już do tego nie wracać – mówił Krzysztof Obratański. Wyjaśnił także, że w trakcie prowadzonych prac okazało się, że napraw wymaga także mechanizm piętrzenia. Burmistrz poinformował, że rozmawia z wykonawcą o zmianie zakresu prac. – Jestem gotów zrezygnować z przepustu dennego w zamian za to środki przewidziane w kontrakcie przeznaczyć na kompletny remont jazu głównego – mówił w Bilansie Dnia Krzysztof Obratański, który zaprosił także mieszkańców do udziału w trzeciomajowych obchodach w Końskich.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Końskich Krzysztofem Obratańskim: