Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

Końskie

O profilaktyce w Końskich

środa, 17 kwietnia 2024 16:05 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W Końskich uroczyście zainaugurowane zostały Gminne Dni Profilaktyki. Odbywają się one pod hasłem „Tak dla rodziny, nie dla używek”.

Inauguracja Gminnych Dni Profilaktyki przeprowadzona została w Koneckim Domu Kultury. Wydarzenie otworzył burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. Podkreślił on, że inicjatywa nie polega na jednorazowej akcji, ale na ciągłym działaniu, w które angażuje się wiele gminnych jednostek. A inauguracja jest okazją do podsumowań i wytyczenia celów dalszej działalności.

Łącznie na wszystkie działania związane z profilaktyką w skali roku samorząd Końskich przeznaczy około 335 tys. zł. Jak mówi zastępca burmistrza Krzysztof Jasiński, w ramach Gminnych Dni Profilaktyki przeprowadzonych będzie szereg różnego rodzaju działań. Chodzi o konferencje, warsztaty, szkolenia oraz wydarzenia sportowo-rekreacyjne.

Nie zabraknie także teatru profilaktycznego oraz organizacji letniego wypoczynku dla dzieci. W realizację Gminnych Dni Profilaktyki włączą się głównie gminne placówki, ale nie tylko. Oprócz bieżącej działalności specjalną ofertę przygotowała także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Końskich. Jak wyjaśnia dyrektor Krzysztof Stachera, chodzi o otwarcie specjalnego punktu konsultacyjnego.

Cykl działań w ramach Gminnych Dni Profilaktyki będzie prowadzony na terenie gminy Końskie do końca tego roku.