Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

W niedzielę piknik rodzinny w Końskich

wtorek, 18 czerwca 2024 13:38 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Trwają Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Przed nami jeszcze m.in.: rajd rowerowy, wieczór patriotyczny i niedzielny piknik rodzinny.

Trwają Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich zorganizowane były już m.in. impreza rowerowa oraz rozgrywki piłkarskie. Na dzisiaj zaplanowany został spacer integracyjny. Jak informuje ks. proboszcz Tomasz Janicki, w programie Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej znalazły się jeszcze m.in.: środowy rajd rowerowy do Węgrzyna oraz w kolejnych dniach ognisko patriotyczne i wieczór uwielbienia.

Zwieńczeniem Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej będzie zaplanowany na niedzielę (23 czerwca) festyn rodzinny. Jak co roku atrakcji nie zabraknie. – Będzie loteriada, pokazy strażackie i policyjne, stoiska gastronomiczne m.in. z pieczonym dzikiem i zupą rycerską, dmuchańce, wata cukrowa i koncerty – mówi ks. Tomasz. Na scenie wystąpią Sercem Młodzi, Gospel Radom oraz Prefect.

Początek niedzielnego festynu rodzinnego w Końskich o godzinie 14. Wspólnie z parafią Matki Bożej Nieustającej Pomocy wydarzenia w ramach Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej organizują koneccy Rycerze Kolumba. Patronuje im Radio Plus Radom.