Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

Audycje Radiowe

Podróż za jeden uśmiech: Jezioro Kozienickie

wtorek, 19 lipca 2022 18:43 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Lada dzień powrócą do nas upały, a wtedy najlepiej poszukać ochłody nad wodą. Jedno z niewielu kąpielisk w naszym regionie znajduje się w Kozienicach. Wraz z Kamilem Zaporą przenieśliśmy się tam w dzisiejszej audycji Podróż za jeden uśmiech.

Bez wątpienia jedną z perełek Kozienic jest ośrodek nad Jeziorem Kozienickim wraz z kąpieliskiem czynnym w okresie wakacyjnym przez siedem dni w tygodniu w godzinach 10-18. W ofercie znajdziemy 12 kajaków i 13 rowerków wodnych do wypożyczenia. Nad bezpieczeństwem czuwa czterech ratowników.

Kąpielisko w Kozienicach poznały już i pokochały tysiące turystów z naszego regionu, a korzystając z letniego wypoczynku nad jeziorem kozienickim nie można odpuścić piątkowych koncertów. Najbliższy już w ten piątek o godzinie 18:30, a kolejne 5 i 19 sierpnia. Na tarasie widokowym usłyszymy znane przeboje w wykonaniu Muzycznego Małżeństwa Kamila i Małgorzaty Koksa.

Ponadto na terenie ośrodka nad jeziorem znajdują się korty tenisowe, plac zabaw, siłownia plenerowa i bogata baza noclegowa. Należy również pamiętać, że w okresie wakacji Kozienice są gospodarzem wielu ogólnopolskich imprez sportowych takich jak Wyścig dookoła Mazowsza, czy Enea Kozienice Triathlon.

Co ważne dla samych mieszkańców gminy Kozienice – przez całe wakacje mogą oni korzystać z bogatej oferty bezpłatnych zajęć organizowanych w obiektach Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu.

Więcej o wakacjach z KCRiS usłyszycie poniżej: