Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Od 1 stycznia 2020 roku w gminie Jedlnia-Letnisko ma zmienić się sposób naliczania opłaty za śmieci. Obecnie obowiązują stawki od gospodarstwa. Nowy system ma być oparty na twierdzeniu, że to osoba produkuje śmieci, a stawka dla jednej osoby ma wynosić 8,50 zł. O zmianach mówił w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" wójt Piotr Leśnowolski.

- Mamy gwarancje środków w budżecie państwa na rewitalizację zamku w Radomiu - powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan, który był gościem Radia Plus Radom. Projekt ma szansę na realizację w ramach rządowego programu odbudowy zamków kazimierzowskich.

- Przeniesiemy się do średniowiecza. Będziemy mogli poznać legendy tego czasu. Przyjedzie do nas 8 drużyn rycerskich, ok. 250 rycerzy. Mamy odtwórców nie tylko z Polski, ale także z Czech, Włoch, Ukrainy - mówi burmistrz Iłży Przemysław Burek. W piątek i sobotę odbędzie się Konny Turniej Rycerski.

Pomagamy i jesteśmy z tego dumni - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, odnosząc się do pomocy, jaką Caritas Polska kieruje do rodzin w Syrii, gdzie od 8 lat toczy się konflikt zbrojny. Polityk przyznał też, że był wstrząśnięty zamachami terrorystycznymi na Sri Lance.

Radom stanie się dużo bardziej atrakcyjnym miejscem, które przyciągnie nowe inwestycje po wybudowaniu portu lotniczego - uważa dr Łukasz Zaborowski, ekspert w dziedzinie transportu i rozwoju regionalnego Instytutu Sobieskiego i członek Radomskiego Towarzystwa Naukowego, który był gościem Bilansu Dnia.

Co obowiązkowo powinno się znaleźć w szafie dojrzałej kobiety, czy seniorki potrafią zadbać o swoją stylizację? - o tym rozmawialiśmy w "Radiowym Salonie Urody".

W dniach 28 kwietnia - 5 maja Kościół w Polsce będzie przeżywał 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”.

Aby zmniejszyć koszty, będzie jeden przetarg dla czterech gmin. 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik powołał zespół do przygotowania założeń Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021-27. Jego celem będzie m.in. diagnoza stanu rozwoju województwa mazowieckiego.

Jubileusz Drzewicy

24 kwiecień 2019 Written by

Drzewica świętuje 590. rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji przeprowadzona będzie uroczysta sesja, zorganizowany zostanie również piknik rycerski. O tym, jaki będą miały one przebieg mówił w audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski.

Nie wypalaj traw!

23 kwiecień 2019 Written by

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon na wypalanie traw na łąkach i nieużytkach rolnych. - Jest to proceder, który w znacznym stopniu obniża wartość plonów, jest zabójczy dla przyrody i niebezpieczny dla człowieka - uważa wójt Wieniawy Krzysztof Sobczak.

Posadzimy las!

23 kwiecień 2019 Written by

Trzy tysiące dębów zasadzonych zostanie jutro w Lesie Kapturskim.

Poniedziałek to drugi dzień obchodów Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

- Ksiądz musi być specjalistą od spotkania z Bogiem, nie od innych rzeczy – mówił ks. Paweł Gogacz diecezjalny duszpasterz powołań, który był gościem Bilansu Dnia w Wielki Czwartek, 18 kwietnia.

Prawie 500 wniosków na łączną kwotę prawie 1,3 mld złotych wpłynęło do wojewody mazowieckiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. - W puli jest 500 mln złotych plus środki z wieloletniego programu przebudowy dróg lokalnych - komentuje Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki, który był gościem Bilansu Dnia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4