Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 8°C 5°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Wojewoda mazowiecki podtrzymuje decyzję o przeniesieniu punktu stacjonowania karetki z Jedlni-Letniska do Gozdu. Wójt gminy Jedlnia-Letnisko będzie starał się o wsparcie parlamentarzystów w tej sprawie.

Jesteśmy na etapie poszukiwania środków, aby rozstrzygnąć przetargi na opracowanie dokumentacji planistycznej - powiedział Szef Kancelarii Senatu minister Jakub Kowalski, który był gościem Bilansu Dnia.

27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. W Bilansie Dnia porozmawialiśmy o tym święcie z jednym z bardziej doświadczonych samorządowców powiatu opoczyńskiego.  

Tydzień sesji

26 maj 2017 Written by

W nadchodzącym tygodniu odbędą się aż trzy sesje Rady Miejskiej w Radomiu. W poniedziałek radni spotkają się na sesji zwyczajnej, najprawdopodobniej w czwartek na sesji nadzwyczajnej, poświęconej Międzynarodowym Pokazom Lotniczym Air Show 2017 i w piątek - na tzw. sesji papieskiej, organizowanej co roku dla uczczenia kolejnych rocznic wizyty papieża Jana Pawła II w Radomiu.

Diakoni radomskiego seminarium duchownego przygotowują się do ważnego momentu w życiu - święceń kapłańskich.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie przygotowuje się do dwóch ważnych zadań remontowych. Trzeba wymienić dach oraz zmodernizować system grzewczy, który w ostatnim czasie zawodzi. 

Poradnię Rehabilitacji dla Dzieci otwierają w Radomiu księża ze Zgromadzenia Synów Niepokalanego Poczęcia. - Będziemy się specjalizować głównie przy zaburzeniach neurologicznych - powiedział pochodzący z Nigerii ks. Christogonus Nnaemeka Uche. Dzieło powstało po kilkunastu latach obecności w Polsce księży ze Zgromadzenia, które sprowadził biskup Jan Chrapek.

Jest szansa, że w Radomiu będą ponownie prowadzone studia teologiczne dla osób świeckich (podyplomowe i magisterskie). Aby ruszyły, musi zgłosić się odpowiednia liczba chętnych, co najmniej 25 osób na roku. Zajęcia będą płatne. Wykładowcami będą profesorowie z Radomia. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o sympozjum "Wychowanie w katechezie poprzez wolontariat szkolny", które 3 czerwca br. odbędzie się w Radomiu.

Obchody Święta Ludowego odbędą się w najbliższą sobotę w nadleśnictwie Marcule koło Iłży. Część oficjalną rozpocznie i zakończy tradycyjna pieśń ruchu ludowego "Rota".

Efektywniejsze wykorzystanie zasobów infrastrukturalnych i kadrowych, racjonalizacja wydatków i dostosowanie liczby łóżek do rzeczywistego wykorzystania - to zadania, które chce wdrożyć w życie Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

Radomscy uczniowie coraz chętniej wybierają szkoły techniczne. Tak wynika z zakończonego pierwszego etapu naboru do szkół ponadgimnazjalnych.

Unia Europejska oczekuje od Polski przyjmowania uchodźców, a nie imigrantów ekonomicznych, których tożsamości nie znamy - przekonywał poseł Leszek Ruszczyk z Platformy Obywatelskiej, który był dzisiaj gościem Bilansu Dnia. Poseł nie wyobraża także przeprowadzenia opolskiego festiwalu ... w Radomiu. - Za mało mamy czasu, aby wyremontować nasz amfitear przy Parkowej - powiedział poseł PO. Czy faktycznie? Posłuchaj.

Szpitale samorządowe po 31 grudnia 2017 r. nie będą zamykane. Jest propozycja dotycząca przesunięcia terminu dostosowania szpitali do wymogów sanitarnych i fachowych wobec placówek medycznych. Mówiła o tym poseł Anna Kwiecień poseł Prawa i Sprawiedliwości, która była gościem Bilansu Dnia.

- Trudno oprzeć się wrażeniu, że była to kolejna polityczna akcja - powiedział Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki, komentując spotkanie samorządowców ze wszystkich 16 województw, które odbyło się w Łodzi. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o restrukturyzacji szpitala na radomskim Józefowie, wygaszeniu mandatu prezydenta Radosława Witkowskiego oraz o komisach, które szacują straty w wyniku tegorocznych przymrozków w województwie mazowieckim.

Nawet o 1/3 spadła liczba potrzebujących i rodzin wielodzietnych korzystających z pomocy Caritas Diecezji Radomskiej. A wszystko przez rządowy program 500 Plus. Mówił o tym ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas, który był gościem "Bilansu Dnia" z racji 25-lecia istnienia tej charytatywnej organizacji w diecezji radomskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA