Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 17 marca - św. Patryk, biskup
Pochmurno

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 17 Mar 2018

    Opady śniegu -5°C -10°C

  • 18 Mar 2018

    Pochmurno -5°C -11°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Rozpoczął się Adwent. To czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. O tym okresie w Kościele rozmawialiśmy z księdzem biskupem Piotrem Turzyńskim.

W Europie maleje liczba gospodarstw rolnych. Dyskutowali o tym członkowie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego.

- Jestem przekonany, że Radosław Witkowski będzie się ubiegał o reelekcję, inaczej sobie tego nie wyobrażam, wydaje się, że wokół tej osoby będziemy prowadzić kampanię wyborczą – mówi Wiesław Wędzonka radny PO, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

Gros inwestycji zaplanowanych na przyszły rok przez gminę Jedlińsk dotyczy dróg. O zadaniach drogowych, zapisanych w projekcie budżetu, mówił w Radiu Plus Radom wójt Kamil Dziewierz.

Dochody budżetowe przekroczą 38 mln 260 tys. zł. Wydatki natomiast to ponad 40 mln 460 tys. zł. Gmina Gózd wyda ok. 4 mln 160 tys. zł na inwestycje.

- W Polsce bardzo dużo osób czeka na przeszczep jakiegoś narządu, nerki, serca, czy szpiku. Chcemy mówić o uwarunkowaniach prawnych, uświadamiać społeczeństwo na temat transplantologii – mówiła dr Lucyna Wiśniewska dyrektor radomskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w „Bilansie Dnia”, w środę 29 listopada.

Jutro odbędzie się przedostatnia w tym roku sesja rady powiatu radomskiego. Porządek obrad ma aż 23 punkty. W większości zapadną jednak uchwały "porządkowe". 

- Zabawowa forma wróżb andrzejkowych może otwierać człowieka na to, żeby w sytuacji poważnej zamiast oprzeć się na Bogu, będzie szukał doraźnej pomocy – mówił ks. Sławomir Płusa jeden z egzorcystów w Diecezji Radomskiej, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji tuż przed ostatkami.

- Zapowiadaliśmy, że w ciągu kadencji będziemy chcieli przebudować ok. 100 km dróg i na takim poziomie prawdopodobnie się zamkniemy - powiedział Radiu Plus Radom starosta przysuski Marian Niemirski, z którym rozmawialiśmy o projekcie przyszłorocznego budżetu.

Sylwia Socha zdobyła Złoty Medal na Mistrzostwach Świata Sportów Sylwetkowych Federacji WPF!

- Myślę, że biegun akurat jest takim miejscem, gdzie można znaleźć Boga, ale ponieważ jest tam cisza, człowiek jest sam z sobą, to być może jest tam łatwiej, niż w zgiełku i hałasie - powiedział w rozmowie z Radiem Plus Radom Marek Kamiński, podróżnik, filozof, pisarz i przedsiębiorca.

Marek Kamiński odniósł się także do swojej najnowszej wyprawy "No Trace Expedition", opowiedział o szczególnej roli Biblii w jego życiu oraz przyznał się do jedzenia świnki morskiej, czy mięsa krokodyla. Przeczytajcie lub posłuchajcie:

40 mln złotych - takim projektem budżetu na 2018 rok może się pochwalić gmina Wolanów koło Radomia.

Ponad 4 tys. radomian jest uzależnionych od alkoholu - wynika z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 rok. Dokument został przyjęty na dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej w Radomiu.

- My chronimy a nie niszczymy Puszczę Białowieską - taką opinię przedstawił Marek Szary, wicedyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, odnosząc się do decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który uznał, że Polska ma natychmiast zaprzestać wycinki drzew. Jeśli nie zastosuje się do postanowienia naliczana będzie kara w wysokości 100 tys. euro dziennie.

Jeszcze kilka lat temu statystyczny mieszkaniec potrzebował 250 litrów wody na dobę. Obecnie ten wskaźnik wynosi 100 litrów i jest zbliżony do średniej europejskiej. Mówił o tym Leszek Trzeciak, prezes Wodociągów Miejskich w Radomiu. Miejska spółka obchodzi właśnie 90-lecie istnienia.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25 65
PGE Skra Bełchatów 24 55
Trefl Gdańsk 25 51
ONICO Warszawa 23 49
Asseco Resovia Rzeszów 25 45
Jastrzębski Węgiel 25 45
Indykpol AZS Olsztyn 25 43
Cuprum Lubin 25 38
Cerrad Czarni Radom 25 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 25 29
MKS Będzin 25 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 27
Łuczniczka Bydgoszcz 25 19
BBTS Bielsko-Biała 25 16
Dafi Społem Kielce 25 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA