Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Nocna pielgrzymka tylko dla kobiet!

poniedziałek, 16 maj 2016 14:55 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Rycerze Kolumba organizują pierwszą nocną pielgrzymkę dla kobiet z Radomia do sanktuarium maryjnego w Starej Błotnicy. - Jest ona odpowiedzią na głosy płynące od naszych żon, matek i córek, które także zapragnęły wyruszyć na pielgrzymi szlak - powiedział Marek Podlewski, Wielki Rycerz Rady 14004 MB Częstochowskiej w Radomiu.

Pielgrzymka wyruszy 28 maja o godz. 21.00 z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. - Korzystając z doświadczenia nabytego podczas organizacji pielgrzymek nocnych dla mężczyzn, jesteśmy w stanie przygotować, poprowadzić oraz zabezpieczyć trasę pielgrzymki żeńskiej. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo niewiast. Dlatego grupę porządkowych oraz kwatermistrzów stanowić będą najbardziej doświadczeni Rycerze Kolumba - mówi Marek Podlewski.

Dodaje, że "poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytację w ciszy oraz rozważania przygotowane przez księży, kobiety będą umacniać swoją wiarę, dając świadectwo przynależności do Kościoła Katolickiego". Hasło pielgrzymki to: "Rodzina szkołą miłosierdzia".

Do udziału w pielgrzymce Rycerze Kolumba zapraszają wszystkie kobiety oraz dziewczęta, które podołają trudom nocnej wędrówki. Pątniczy marsz zakończy się Mszą świętą ok. godz. 7.00 w błotnickim kościele, skąd bezpłatne autobusy odwiozą pątniczki do Radomia. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane od 23 maja na stronie: rycerzekolumba.radom.pl

Pielgrzymkę kobiet poprzedzi nocna wędrówka mężczyzn, również do Starej Błotnicy. Pątniczy trud zostanie podjęty 21 maja. Wymarsz o godz. 21.00 z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Będzie to X Nocna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy, organizowana przez Rycerzy Kolumba.- Jak co roku pod osłoną nocy wyruszymy na pątniczy szlak, by po przejściu 25 km pokłonić się naszej Matce. Chcemy rozważać na podstawie Ewangelii, tekstów świętego Jana Pawła II oraz Katolickiej Nauki Społecznej jak wspierać chrześcijańską rodzinę oraz jak umacniać przyjazne relacje między rodzicami i dziećmi - mówi Maciej Zwierzyński, Rycerz Kolumba. Zapisy ruszyły 16 maja.