Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Każdy z Was ma pierwsze miejsce!

niedziela, 19 czerwca 2016 19:00 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł
Radomska Liga Ministrantów zakończyła sezon. Obok wspólnej Eucharystii, podziękowań i rozdania nagród odbył się również turniej charytatywny na rzecz jednego z lektorów parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu.

W tegorocznej edycji Radomskiej Ligi Ministrantów udział brało w sumie 30 drużyn w czterech ligach: dwóch juniorskich i dwóch seniorskich. - Poziom był jak zwykle bardzo wysoki, ale na wysokim poziomie była również kultura bycia. Przyświecało nam hasło "W zdrowym ciele zdrowy duch" i o tego ducha dbaliśmy na wszystkich meczach - powiedział ks. Daniel Glibowski, który w kazaniu zwrócił się do wszystkich zawodników:

W rozgrywkach puchar zdobyli ministranci z parafii św. Stefana w Radomiu. Zwycięstwo cieszy zarówno Kacpra Kosteckiego - kapitana drużyny, jak i ks. Marka Pruszkowskiego - opiekuna:

 Wśród zwycięskich drużyn znalazła się także grupa z Kowali:

Jednak wygrana to nie wszystko - przekonują ministranci z parafii św. Brata Alberta: 

Były puchary, nie zabrakło modlitwy, a kolejnym ważnym punktem spotkania był turniej charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na rzecz lektora z parafii filipińskiej, który w ubiegłe wakacje zapadł w śpiączkę. Wyjaśnia ks. Karol Warchoł z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu:

Wielu graczy, którzy wzięli udział w turnieju nie zna Kamila osobiście. Jednak najważniejsza jest chęć pomocy i to, że wszyscy "Gramy dla Kamyka":

W czterech ligach nagrodzone po 3 najlepsze drużyny. Nie zabrakło także nagród indywidualnych dla najlepszych strzelców i bramkarzy. Szczegółową klasyfikację znaleźć można na fan page'u: Radomska Liga Ministrantów.