Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

ŚDM 2016

Do zobaczenia w Panamie!

niedziela, 31 lipca 2016 12:19 / Autor: Weronika Chochoł
fot. en.wikipedia.org
Weronika Chochoł
Gospodarzem kolejnych Światowych Dni Młodzieży będzie Panama - ogłosił podczas Mszy Świętej Posłania papież Franciszek.

Papież Franciszek podziękował wszystkim uczestnikom, organizatorom i tym, którym Światowe Dni Młodzieży są bliskie: - Na zakończenie tej uroczystości chciałbym dołączyć do was wszystkich w dziękczynieniu Bogu, Ojcu nieskończonego miłosierdzia za to, że pozwolił nam przeżyć ten Światowy Dzień Młodzieży. Dziękuję kardynałowi Dziwiszowi i kardynałowi Ryłce za skierowane do mnie słowa, a przede wszystkim za pracę i modlitwę, którymi przygotowali to wydarzenie; i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jego pomyślnego przebiegu. Wielkie „dziękuję” kieruję do was, drodzy młodzi! Napełniliście Kraków entuzjazmem waszej wiary, który udziela się innym. Święty Jan Paweł II radował się z nieba, i pomoże wam zanieść wszędzie radość Ewangelii.

Podczas Mszy Świętej Posłania wierni dowiedzieli się, gdzie i kiedy odbędą się kolejne ŚDM: - Boża Opatrzność zawsze nas uprzedza. Pomyślcie, że już zdecydowała, jaki będzie kolejny etap tej wielkiej pielgrzymki rozpoczętej w 1985 roku przez świętego Jana Pawła II! I dlatego z radością ogłaszam, że następny Światowy Dzień Młodzieży – po dwóch na poziomie diecezjalnym – będzie w roku 2019, w Panamie!!! - ogłosił Ojciec Święty.

Panama leży w Ameryce Środkowej nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Graniczy z Kolumbią i Kostaryką. Znana jest głównie z Kanału Panamskiego. Prezydentem Panamy jest Juan Carlos Varela, który wraz z 500 osobową delegacją brał udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.