Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

ŚDM 2016

Papieski fotel trafił do Radomia

poniedziałek, 01 sierpnia 2016 11:40 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Fotel, na którym siedział papież Franciszek, trafił do radomskiego kościoła na Kapturze. Został on zamówiony przez Rycerzy Kolumba, którzy w krakowskiej Tauron Arenie zorganizowali największe centrum spotkań dla anglojęzycznych pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży.
Radom szczepienia

Kapelan radomskich Rycerzy Kolumba ks. Wiesław Lenartowicz poinformował, że w czasie przygotowań do ŚDM pojawiła się propozycja wykonania fotela dla papieża Franciszka. - Było wielu chętnych, ale ku naszej radości to nasza deklaracja została wybrana. Rycerze Kolumba zamówili fotel i teraz się cieszymy, że jest w Radomiu. Podobny trafi do Waszyngtonu, gdzie znajduje się Narodowe sanktuarium św. Jana Pawła II. Będzie pamiątką tego wszystkiego, co wydarzyło się na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie - powiedział ks. Wiesław Lenartowicz.

Papieski fotel został przekazany do parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Świątynia jest w trakcie budowy. Po zakończeniu prac fotel zostanie ustawiony w prezbiterium.

Przypomnijmy, że podczas zakończonych w niedzielę Światowych Dni Młodzieży Rycerze Kolumba zorganizowali największe centrum spotkań dla anglojęzycznych pielgrzymów. Przez pięć dni (od 26 do 30 lipca) w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce młodzi ludzie z całego świata mogli brać udział w katechezach, konferencjach i mszach św. Mogli też wysłuchać wystąpień znanych katolickich mówców i koncertów gwiazd muzyki chrześcijańskiej oraz pomodlić się przy relikwiach polskich świętych.