Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Intensywny czas dla narzeczonych

środa, 19 października 2016 14:00 / Autor:
fot. www.da.radom.pl

Kolejny rok Duszpasterstwo Akademickie i parafia św. Jadwigi w Radomiu zapraszają na weekendowe kursy dla narzeczonych. To propozycja dla tych, którzy nie chcą iść do ślubu "z marszu".

To czas intensywnych rozmów i słuchania. Formuła jest niezmienna. Najpierw na ważne dla przyszłych małżonków tematy wypowiada się para małżeńska i ksiądz. Nie są to jednak akademickie wykłady. Myśli głoszone przez prowadzących opierają się na życiowym doświadczeniu. - Trzeba pokazać piękno małżeństwa i rzeczywiste, a nie karykaturalne nauczanie Kościoła na ten temat - mówi proboszcz parafii św. Jadwigi, duszpasterz akademicki ks. Marek Adamczyk. Poruszanych jest w sumie 16 tematów m.in. o komunikacji w małżeństwie, teologii małżeństwa, naturalnych metodach planowania rodziny, liturgii sakramentu małżeństwa. W drugiej części narzeczeni pracują już sami. Do pomocy mają jedynie materiały z zagadnieniami. Nic też z tego, o czym rozmawiają nie wychodzi na jaw.

Spotkania odbywają się w ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu w terminach: 4 - 6 listopada 2016 roku i 10 - 12 marca, 21 - 23 kwietnia i 23 - 25 czerwca 2017 roku (piątek godz. 18-21, sobota godz. 9-16, niedziela godz. 9-15). Konieczna jest obecność obojga narzeczonych na wszystkich spotkaniach. Koszt kursu to 50 zł od osoby. Zapisy prowadzone są w parafii św. Jadwigi we wtorek, środę, czwartek (godz. 17.00-18.00) i mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Nowość to cykliczne spotkania w drugi czwartek miesiąca o godz. 19.30. W ofercie tej zawarte są zarówno warsztaty jak i spotkania z małżeństwami i konferencje tematyczne. 

Zapraszamy do nas: