Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Dar na kanonizację

poniedziałek, 03 lutego 2014 14:29 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Trzecią edycję akcji ''Podaruj Kroplę Miłości'' rozpoczyna Caritas Diecezji Radomskiej. W tym roku szczególnym patronem kampanii będzie błogosławiony Jan Paweł II, którego kanonizację będziemy przeżywać za niespełna trzy miesiące. W dwóch poprzednich latach w diecezji zebrano aż 1600 litrów krwi.

Ks. Robert Kowalski, wicedyrektor radomskiej Caritas powiedział, że w związku z XXII Światowym Dniem Chorego, Caritas wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do oddawania krwi w siedzibie Centrum w Radomiu przy ulicy Limanowskiego 42 w dniach 10-11 lutego w godzinach 7.00-13.00. - Wciąż mamy w pamięci słowa Jana Pawła, by budować żywe pomniki. I właśnie nasza akcja jest tego dowodem i nabiera szczególnego charakteru w roku kanonizacji papieża-Polaka. Możemy powiedzieć, że akcja ''Podaruj Kroplę Miłości'' jest pięknym darem na jego kanonizację - powiedział ks. Kowalski, przypominając jednocześnie, że Jan Paweł II w 2004 roku, podczas Światowego Dnia Krwiodawców mówił, że ''oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To Dar Życia... niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich krajach świata".

W diecezji radomskiej niesłabnącą popularnością cieszą się akcje organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Caritas "Podaruj Kroplę Miłości". Tylko w latach 2012-13 zebrano aż 1600 litrów krwi.

Krew jest potrzebna codziennie, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i ogromnego postępu w medycynie nie udało się wytworzyć poza ustrojem człowieka. Jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków ale także chorym cierpiącym na szereg poważnych schorzeń. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych składników, pozwala ratować życie i zdrowie.