Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Oddaj krew!

czwartek, 06 lutego 2014 13:50 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Na Światowy Dzień Chorego diecezjalna Caritas zachęca do oddawania krwi. Będzie ją można oddać przez dwa dni w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu.

Poniżej publikujemy pismo dyrektora centrum Józefa Wańka:
11 lutego 2012 po raz 20. obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie papieża.
Jubileuszowa rocznica celebrowania Światowego Dnia Chorego stała się motywem działań ogólnopolskiej kampanii społecznej PODARUJ KROPLĘ MIŁOŚCI, a tym samym rozpoczęcia współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu z Caritas Diecezji Radomskiej.
Działania związane z realizacją w/w kampanii znalazły zrozumienie wśród władz kościelnych, za co serdecznie dziękujemy Bp. Henrykowi Tomasikowi, jego przychylność i akceptację całego przedsięwzięcia. Podziękowania kierujemy również do wszystkich proboszczów parafii diecezji radomskiej, a także dla Komendantów służb mundurowych w Radomiu , którzy włączyli się do akcji poboru krwi.
W 2012 roku na 55 ekipach zgłosiło się 1506 osób, spośród których 1337 krwiodawców oddało 598,95 litra krwi. Był to najlepszy wynik w Polsce. Podsumowując dwuletnią współpracę możemy pochwalić się już 98 akcjami, a także tym, że jesteśmy jedynymi, którzy kontynuują kampanię Podaruj Kroplę Miłości do chwili obecnej.
Chcąc nadal realizować cel Światowego Dnia Chorego jakim jest dowartościowanie cierpienia chorych, solidaryzowanie się z nimi w sferze duchowej oraz chęć niesienia im pomocy, zapraszamy 11 lutego 2014 r. w godz. 7.00 do 18.00 do siedziby RCKiK przy ul. Limanowskiego 42 w Radomiu do oddawania krwi i rejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku. Każdy kto odda krew w tym dniu otrzyma drobny upominek w postaci T-shirtu.
Oddanie "kropli" krwi to jeden z najcenniejszych darów, to danie drugiemu WIARY - często traconej w wyniku choroby, to niejednokrotnie NADZIEJA na wyleczenie, to dar chrześcijańskiej MIŁOŚCI BLIŹNIEGO. Tak uczył nas Jan Paweł II. To niewiele, a zarazem najwięcej, bo krew to życie! - to dar serca. Największy i najpiękniejszy dar jaki zdrowy człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi będącego w potrzebie. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym ważnym i szczytnym przedsięwzięciu, realizowanym przez RCKiK Radom i Caritas Diecezji Radomskiej.