Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Triduum Paschalne z udziałem biskupów

wtorek, 11 kwietnia 2017 12:53 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Biskupi radomscy będą celebrować liturgie Triduum Paschalnego w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny. Wcześniej, bo w najbliższy czwartek zostanie odprawiona kościele Msza Krzyżma, natomiast wieczorem tego dnia biskup Henryk Tomasik dokona obrzędu obmycia nóg 12 mężczyznom.

- Rozważając Mękę Jezusa Chrystusa zastanawiamy się nad wartością moralną naszego życia i postępowania, jacy my jesteśmy wobec Niego - powiedział biskup Tomasik. - Dlatego powinniśmy odpowiedzieć na pytanie, co ja daję Chrystusowi w zamian za Jego miłość - dodał biskup radomski.

Bp Tomasik wskazał także na aktualność słów z kart Ewangelii "Wypłyń na głębię". - Niech one mobilizują nas do tego, by pochylać się głębiej na treściami, które rozważamy. Zachęcam, abyśmy wykorzystali media katolickie, które przybliżają nam prawdy dotyczące naszego zbawienia, znaczenia poszczególnych dni w czasie Triduum Paschalnego. Zachęcam do lektury tekstów, które będziemy rozważali w czasie tych dni. Poświęćmy choć kilka chwil, aby zobaczyć jak słowa z kart Ewangelii mogą kształtować nasze życie - powiedział biskup radomski.

Obchody Triduum Paschalnego rozpoczną się od celebracji Mszy Krzyżma w radomskiej katedrze. - W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Najświętszej Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Dziękujemy Panu Bogu za Sakramenty, które służą budowaniu jedności Kościoła. Są one "darem i tajemnicą" - powiedział biskup Tomasik. Początek liturgii o godzinie 10.00.

Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godzinie 18.00 będzie przewodniczył biskup Henryk Tomasik, liturgii Wielkiego Piątku, również o 18.00 biskup Adam Odzimek, zaś liturgii Wielkiej Soboty (18.00) biskup Piotr Turzyński. Mszy świętej z procesją rezurekcyjną w niedzielę, będzie przewodniczył biskup Henryk Tomasik. Liturgia o godzinie 6.00 rano będzie transmitowana przez Radio Plus Radom.