Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady

DIECEZJA RADOMSKA

Lektorzy z Zakrzewa trzeci w Polsce!

środa, 02 maj 2018 16:57 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Lektorzy z parafii św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie zajęli trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar "KnC".

Tegoroczni zwycięzcy Radomskiej Ligi Ministrantów wzięli udział w trwających dwa dni rozgrywkach. Pierwszym etapem Mistrzostw Polski LSO o Puchar „KnC” były rozgrywki grupowe w myśl zasady „każdy z każdym”. Po nich nastąpiła faza finałowa rozegrana w systemie pucharowym.

- Zakrzew w półfinale przegrał w karnych po meczu 0:0, także byli blisko finału. Było aż 5 serii rzutów karnych. - relacjonuje ks. Daniel Glibowski - koordynator Radomskiej Ligi Ministrantów i dodaje: - Wcześniej w meczu o ćwierćfinał ograli nas - św. Brata Alberta - 3:1. Zakrzew awansował z grupy z drugiego, a my z pierwszego miejsca. W meczu o ćwierćfinał moi lektorzy zagrali poniżej swojego poziomu.

To kolejny sukces uczestników Radomskiej Ligi Ministrantów. W 2016 roku lektorzy z parafii św. Brata Alberta zajęli drugie miejsce. Rok 2017 należał do lektorów z parafii Matki Bożej Królowej Świata, którzy zwyciężyli turniej. W tym roku w Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza lektorzy z Zakrzewa zajęli trzecie miejsce, Małęczyn uplasował się na piątej pozycji, dziewiąte miejsce należało do parafii św. Brata Alberta, natomiast parafia Matki Bożej Królowej Świata znalazła się na dwudziestym piątym miejscu.

Warto dodać, że lektorzy z Zakrzewa są tegorocznymi mistrzami Radomskiej Ligi Ministrantów oraz mistrzami w rozgrywkach diecezjalnych.