Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Joanna Beretta Molla
Dziś jest: Niedziela, 28 kwietnia 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Dziękowali za rekolekcje

niedziela, 02 września 2018 09:36 / Autor: Radosław Mizera
Fot. Marta Deka
Radosław Mizera

Trzeba zapuścić korzenie w Bogu - mówił bp Piotr Turzyński, który celebrował Mszę Świętą w bazylice Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku - Kamiennej. Zgromadzili się tam ministranci, oazowicze i członkowie Domowego Kościoła na Powakacyjnym Dniu Wspólnoty. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Młodzi w Kościele".

- Chcemy rozpocząć z energią nowy rok formacyjny. Całe nasze życie niech będzie kwitnące. Wówczas Kościół będzie młody. Trzeba się tymi młodymi zaopiekować. Oni mają w sobie nadzieję, ale ponieważ często nie są obciążeni historią, przeszłością, to ta nadzieja może być trochę naiwna. Oni potrzebują korzenia, oni potrzebują dorosłych, żeby się nie złapać na jakąś utopię, na bylejakość - mówił bp Piotr Turzyński w homilii.

Na zakończenie Eucharystii bp Piotr wręczył 8 oazowiczom krzyże animatorskie.

Ksiądz Dukielski, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie wyraził radość z liczby osób biorących udział w rekolekcjach oazowych.

W tegorocznych rekolekcjach wakacyjnych uczestniczyło 2050 osób.

Ksiądz Krzystof zdradził również, jakie zadania, ma wyznaczone oaza na nowy rok formacyjny.

Marysia była pierwszy raz na oazie I stopnia w Dąbrówce. - Bardzo mi się podobało to, że było nas tam sto osób i te sto osób było wspaniałych.

Norbert pełnił posługę animatora na pierwszym stopniu Oazy Nowej Drogi w Zarzęcinie, zaś Beata Kurowska na pierwszym stopniu Oazy Nowego Życia w Dąbrówce. 

Dla uczestników spotkania została przygotowana agapa, a potem wszyscy wzięli udział w koncercie uwielbienia, który animował zespół księży Jak Najbardziej. Dzień wspólnoty zakończyła Koronka do Bożego Miłosierdzia przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia.

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych. Znakiem Ruchu jest starochrześcijański symbol fos-zoe (gr. słowa światło i życie splecione literą omega, tworzące krzyż). Duchowość Ruchu Światło-Życie została wyrażona w „Drogowskazach Nowego Człowieka”. Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy, która odbyła się w 1954 roku. Założycielem Ruchu był ks. Franciszek Blachnicki.

Zdjęcia dzięki uprzejmości www.radom.gosc.pl.