Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Wybory naszym obowiązkiem

poniedziałek, 19 maj 2014 15:40 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Brak udziału w wyborach jest moralnym zaniedbaniem - uważa biskup Henryk Tomasik. - Bowiem od osób, które wybieramy zależy bardzo dużo w życiu społecznym, co przekłada się również na tematykę moralną, religijną - wyjaśnił biskup Tomasik w cotygodniowej audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

Bp Tomasik powiedział, że "delegujemy ludzi, których uważamy za najbardziej odpowiednich do budowania jedności duchowej". Podkreślił też, że "sprawy ekonomiczne są ważne, ale nie najważniejsze". Stwierdził, że "przez wybór kandydata opowiadamy się za bardzo konkretnymi rozwiązaniami moralnymi i religijny, a także społecznymi i ekonomicznymi".

Biskup Tomasik wyraził też pogląd, że Unia Europejska przekreśla początku swej historii. - U podstaw jej powstania są twórcy chrześcijańscy, którzy chcieli budować jedność ducha, a tym samym jedność Europy. Dzisiaj zacierane są ślady o tym i to jest niebezpieczne. Kard. Gerhard Mullera mówił, że jeszcze Polska nie zginęła, jeszcze Europa nie zginęła, póki my wierzymy. Ważne jest, by postawa wiary była widoczna w Unii Europejskiej, ale także w naszych decyzjach - powiedział biskup radomski.

Zapraszamy do nas: