Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Czarterem z Radomia do Ziemi Świętej

środa, 28 maj 2014 12:55 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Trwają rozmowy na temat organizacji lotniczych pielgrzymek z Radomia do Ziemi Świętej. Pierwszy lot planowany jest na 7 kwietnia przyszłego roku. Wyjazdy mają być tańsze od innych nawet o tysiąc złotych. Powód? Niskie opłaty lotniskowe w Radomiu.

Ks. Andrzej Tuszyński, proboszcz parafii św. Wacława w Radomiu poinformował, że trwają negocjacje z liniami lotniczymi, które będą mogły przewozić pielgrzymów. Rozmowy prowadzone są z polskimi i izraelskimi liniami lotniczymi. - Pielgrzymka będzie konkurencyjna jeśli chodzi o cenę. Lotnisko w Radomiu jest tańsze czterokrotnie niż - na przykład - w stolicy. Wiem, że już od czerwca będą odbywały się loty czarterowe do Egiptu, ale myślę, że do przyszłego roku wszystko się dotrze i polecimy do Ziemi Świętej - powiedział ks. Tuszyński.

Organizatorem pielgrzymki będzie polski oddział amerykańskiego biura podróży, które do tej pory przewiozło do Ziemi Świętej ok. 100 tys. osób.

Zainteresowanie pielgrzymką jest duże. Kilka radomskich parafii wyraziło gotowość zorganizowania grupy liczącej ponad 100 osób. Zapisy mają ruszyć po wakacjach.

Przypomnijmy, że Urząd Lotnictwa Cywilnego uznał, że lotnisko na radomskim Sadkowie ma zdolność do wykonywania cywilnych operacji lotniczych. Zanim jednak wyleci pierwszy samolot potrzeba jeszcze kilku innych dokumentów. Jednak do 19 czerwca wszystko ma być załatwione. Na ten dzień zaplanowano pierwszy rejs z Sadkowa. Samolotem egipskiego przewoźnika do Hurgady mają wylecieć turyści Alfa Staru.