Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Dzień Ludzi Bezdomnych w parafii św. Brata Alberta

środa, 10 kwietnia 2019 13:13 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Będą świadectwa osób bezdomnych, rozmowy i promocja książki "Głębia Bezdomności" - Przyjaciele Bezdomnych zapraszają do wspólnego przeżycia Dnia Ludzi Bezdomnych w parafii św. Brata Alberta w Radomiu.

Przez całą najbliższą niedzielę, 14 kwietnia w kawiarence w Domu Parafialnym odbywać się będą spotkania z członkami grupy Przyjaciele Bezdomnych. Jak zapowiadają organizatorzy nie zabraknie świadectw osób bezdomnych, słodkości, kawki i herbaty. Podczas spotkania będzie można również kupić oryginalne gadżety PB.

Tego dnia promowana będzie również książka ,,Głębia Bezdomności" autorstwa Marty Pawelczyk, jednej z wolontariuszek, koordynatorki sekcji modlitewnej Przyjaciół Bezdomnych. To wyjątkowa książka, która pomoże zrozumieć osoby bezdomne oraz poruszy serca do wielkiej wrażliwości na najuboższych.

Dzień Ludzi Bezdomnych na radomskim Idalinie będzie również okazją do zapoznania się z działalnością Przyjaciół Bezdomnych i dziełami przez nich podejmowanymi. 

Przyjaciele Bezdomnych działają już od ponad roku. Dzięki dziełom podejmowanym przez wolontariuszy ponad tysiąc trzystu bezdomnych, nie tylko z Radomia ma swoich duchowych przyjaciół, którzy otaczają podopiecznych modlitwą. Przyjaciele rozdają również bezdomnym obiady w ramach akcji "Kup obiad bezdomnemu". W trzech radomskich restauracjach można zapłacić za posiłek nie zjadając go, a przekazując na rzecz potrzebujących. Do pomocy włączyło się również kilka aptek, w których kupować można opatrunki, a podczas z bezdomnymi wolontariusze medyczni opatrują rany podopiecznych. Sobotnio-niedzielne spotkania są okazją do wsparcia osób bezdomnych - nie tylko materialnego, w postaci obiadu, ale przede wszystkim duchowego. To czas na rozmowę, wspólną modlitwę. - Pod altaną w parku rozmawiamy, budujemy relacje z osobami ubogimi, mobilizujemy ich do przemiany życia - mówi ks. Daniel Glibowski - koordynator Przyjaciół Bezdomnych.

Trzeba pomagać mądrze - mówi ks. Daniel Glibowski - koordynator grupy Przyjaciele Bezdomnych, która od roku działa w Radomiu. Nie pieniądze, nie jedzenie, a trochę czasu i uwagi:

Spotkania odbywać się będą po Mszach św. o godz. 7.00, 9.00,11.00,12.30 i 18.00.