Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Kierowco! Opamiętaj się!

czwartek, 25 kwietnia 2019 13:52 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców będzie obchodzona w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia. W tym roku będzie to już trzynasta taka modlitwa za bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.

Jacek Mnich, naczelnik mazowieckiej drogówki powiedział, że jednym z największych grzechów popełnianych przez kierowców to przekraczanie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym:

Ostatnia niedziela kwietnia to zatwierdzony w kalendarzu duszpasterskim Konferencji Episkopatu Polski dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. kapelan mazowieckich policjantów ks. Mirosław Dragiel:

Również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu zachęca do większej troski, jeśli chodzi o sposób poruszania się po drogach, odnoszenie się do innych użytkowników dróg, przestrzeganie przepisów drogowych. Dyrektor WORD w Radomiu Marcin Ciężkowski:

Od 1975 r. na polskich drogach wydarzyło się prawie 2 mln wypadków, w których zginęło ok. 235 tys. osób, a 2,4 mln zostało rannych. Unia Europejska ma jedne z najbezpieczniejszych dróg na świecie. Niemniej jednak ponad 25 tys. osób rocznie traci życie na drogach Unii Europejskiej, a wiele innych jest poważnie rannych. Jest to ogromna strata dla jednostek, rodzin i całego społeczeństwa. W Polsce dane za 2018 rok są niepokojące: na drogach zginęło aż 2843 osób, czyli o 12 więcej niż w roku poprzednim.