Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Polub Margaretki!

wtorek, 10 czerwca 2014 10:56 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Kapłaństwo darem i tajemnicą świętości - pod takim hasłem będzie przebiegać VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole w diecezji radomskiej. Apostolat znany jest na całym świecie z modlitwy za księży. Pielgrzymka odbędzie się 14 czerwca.

Ks. Szymon Mucha, krajowy moderator Różańca Świętego i kustosz miejscowego sanktuarium maryjnego przypomina, że spotkanie odbywa się w roku kanonizacji dwóch wielkich papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. - Wpatrzeni w dar i tajemnicę ich świętego kapłaństwa, chcemy upraszać dla wszystkich kapłanów łaskę świętości. Kapłan, który sam idzie drogą świętości staje się dla innych wspaniałym przewodnikiem na tej drodze do poznania i pokochania Boga - powiedział ks. Mucha:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Do 10 czerwca organizatorzy czekają na zgłoszenia grup pod numerem telefonu: (48) 62 15 135. Można je też przesłać drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Od 1981 roku Apostolat Margaretka gromadzi wiernych na całym świecie, którzy swoją modlitwą i wyrzeczeniem wspierają ofiarnie kapłanów. Członkami ruchu zostają ludzie, którzy chcą modlić się za księży i umacniać swoją osobistą więź z Chrystusem za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny. Centrum Apostolatu Margaretka w Polsce znajduje się od 2009 r. w Warszawie. W kraju jest ponad 20 ośrodków tego ruchu, m.in. w Kielcach, Gdańsku, Toruniu, Łomży i Kaliszu.

W Wysokim Kole znajduje się słynący łaskami obraz Madonny z różą koronowany w 1974 r. przez sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Do koronacji wizerunku Maryi przyczyniło się świadectwo nieżyjącego już bp. Jana Czerniaka, gnieźnieńskiego biskupa pomocniczego, który przebywając w czasie wojny jako kapłan w Wysokim Kole, został cudownie uzdrowiony.