Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Henryk Tomasik: Młodzież potrzebuje wspólnoty

piątek, 13 września 2019 08:55 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. R.Mizera/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Biskup radomski Henryk Tomasik zaprasza na Apel Młodych. Spotkanie młodzieży z całej diecezji radomskiej odbędzie jutro na placu przed Urzędem Miejskim w Radomiu. 

 - Młodzież potrzebuje wspólnoty, młodzież potrzebuje doświadczenia wspólnoty wiary, ale i doświadczenia wiary we wspólnocie i temu służy Apel Młodych. Koncert, śpiewy, zabawa to niezwykle ważne. Zawsze ważne są też pewne treści - katecheza, świadectwo innych osób i zawsze pięknym momentem naszych apeli jest adoracja Najśw. Sakramentu, bo to jest centrum - obecność Chrystusa. Wszystko powinno zmierzać do tego, źeby każdy z nas był bliżej Chrystusa -  powiedział ks. bp Henryk Tomasik w audycji "Kwadrans dla Pasterza" w Radiu Plus Radom.

 

Apel Młodych rozpocznie się wprawdzie o godz. 18 na scenie przed Urzędem Miejskim, ale już o godz. 17 wystąpi zespół Prosto z Mostu. Następnie pałeczkę w muzycznej sztafecie przejmie Zespół Nieziemskiego Grania. Gościem tegorocznego spotkania młodych będzie Jasiek Mela. Kiedy miał 13 lat, porażony został prądem. Przeszedł amputację ręki i nogi. Porusza się dzięki protezie podudzia. W swojej fizycznej słabości wspiął się na szczyty, i to dosłownie. Razem z Markiem Kamińskim wyruszył na wyprawę na Biegun Północny, a następnie na Południowy. Uczestniczył także w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. Podczas Apelu Młodych będzie też na wspomnienia ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Drugą część Apelu Młodych poprowadzi zespół Jak Najbardziej. Zwieńczenie spotkania będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Tak jak co roku zorganizowana zostanie strefa modlitwy i pojednania. W muszli koncertowej trwać będzie adoracja Najśw. Sakramentu. 

Więcej można przeczytać TU.