Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

Wydarzenia

Andrzejki z Bohaterem

środa, 20 listopada 2019 08:51 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

W ubiegłym roku było niepodległościowo, a w tym będzie bohatersko. Ruch Światło-Życie zaprasza na Diecezjalny Bal Andrzejkowy.

Tegoroczny temat to Bohater. Na pomysł wpadła Weronika Mucha z V LO w Radomiu. - To skojarzenie z hasłem roku oazowego "Wolni i wyzwalający". Bohater wyzwala właśnie ze zła, z cierpienia. Każdy superbohater ma symbol rozpoznawczy np. Superman literę S, a my będziemy mieć foskę Ruchu Światło-Życie.

Niezaprzeczalnym bohaterem balu będzie Jezus Chrystus. Wyrazem tego uznania będzie zwieńczenie imprezy - adoracja Najśw. Sakramentu. - To pokazuje, że Andrzejki są ważne, zabawa jest ważna, dobrze się bawić, ale najważniejszy w tym wszystkim jest koniec - Pan Jezus obecny w Najśw. Sakramencie - mówi Franciszek Kowalczyk z Elektronika.

Młodzież dumna jest z tego, że może wziąć udział w balu z prawdziwego zdarzenia. - Takie imprezy są rzadko organizowane. Mamy multum dyskotek, a bal nie jest taką zwykłą imprezą. Większość ludzi przeżywa w swoim życiu tylko kilka balów. Bal cechuje się przede wszystkim elegancją. Obowiązują galowe stroje - zaznacza Franciszek. 

Dodajmy, że oazowy bal organizowany jest w duchu nowej kultury, bez alkoholu. - Dzisiejsza młodzież umie dobrze się bawić bez alkoholu, bez jakichkolwiek używek - przekonuje Weronika. - Mamy genialnych prowadzących, którzy są odpowiedzialni za to, by uczestnicy balu spędzili ten czas jak najlepiej, nie nudzili się. Jest cała masa tańców, różnych zabaw integracyjnych - dodaje Franciszek.

Bal odbędzie się 30 listopada w Hotelu u Grubego w Wielogórze k. Radomia. Zapisy prowadzone są w centrum oazowum w kurii i w poszczególnych parafiach.